„Děti nás potěšily zápalem,“ říká k hravým sobotám Terezie Čermáková

Slovácké divadlo nezůstává se svými aktivitami jen v divadelní budově, ale přichází s nápady, které vyvolávají velké nadšení. Důkazem je divadelní lektorka Terezie Čermáková a její herecký parťák Jakub Zelinka, kteří mají za sebou první ze čtyř hravých sobot s dětmi, kdy jim v polovině března na Malé scéně představovali svět divadla. A jak to vypadá, trefili se do černého. Už za pár dnů tak proběhne další setkání.

Na děti čekají ještě tři hravé soboty

„První workshop byl na téma divadelní profese. Musím říct, že nás děti opravdu potěšily zápalem u obou skupin, starších i mladších. Všechno dělaly naplno, do všech úkolů šly bez rozpaků, měly skvělé nápady a i když se mnohé z nich vzájemně neznaly, naprosto skvěle spolupracovaly,“ chválí Terezie Čermáková své malé svěřence. Na konci svou půldenní práci společně představili rodičům. „Rodiče byli skvělí diváci a ti, kteří nám přišli poděkovat a dali nám zpětnou vazbu, byli nadšení. Máme z toho obrovskou radost,“ svěřila se lektorka.

Další sobotní setkání proběhne už 13. dubna. „Tentokrát se workshop jmenuje Hraj, tvoř a buď kýmkoli a bude zaměřený na improvizaci a spolupráci s kolegy kamarády. Spousta dětí nám už na konci prvního workshopu hlásila, že mají lístek na další nebo dokonce na všechny čtyři, a tak se na ně opět moc těšíme, tentokrát i s hercem Danem Gajdošem,“ dodala Terezie Čermáková.

Pohled za už oponu ocenily i studentky pedagogiky

Terezie Čermáková, Daniel Gajdoš a Jakub Zelinka už mají se svým projektem divadelních workshopů za sebou i první výjezd. A to do Kroměříže. Pokračování ZDE.

Další termíny divadelních workshopů pro děti

 Sobota 13.4. Hrej, tvoř a buď kýmkoliv! (zaměřeno na divadelní hry a improvizaci)

Sobota 4.5. Vdechni život loutce (seznámení se s druhy loutek a prací s předmětem a s hlasem)

Sobota 1.6. Nahoď masku! (seznámení se maskou, s jevištním pohybem)