„Diváci chodí za námi a my teď chodíme za nimi, alespoň symbolicky,“ říká Jaroslava Tihelková

Potěšit v této nelehké době seniory, kteří jsou víc než virovou nákazou ohroženi samotou a izolací. To byl důvod, proč Slovácké divadlo spustilo projekt Jako na zavolanou. Zapojila se do něj i herečka Jaroslava Tihelková.

Lidé mohou přes sociální sítě poslat kontakt na svého rodiče, babičku nebo třeba souseda, a tomu se pak ozve některá z oblíbených osobností Slováckého divadla.

Velmi milý rozhovor má za sebou Jaroslava Tihelková, která naposledy zářila na scéně Slováckého divadla jako Buryjovka v Její pastorkyni.

„Volala jsem 70leté paní, jsou teď s manželem stále doma, oba nemocní. Jedná se o naši divačku, a tak jsem jí vysvětlila, že ona za běžné situace chodí do divadla za námi, tak teď na oplátku já jdu alespoň takto symbolicky přes telefon za ní. Byla moc milá, povídaly jsme si o jídle, o vnoučatech, o zdraví, dohromady asi půlhodinku. Slíbila jsem, že třeba za týden zavolám znovu. Následně se ozvala její dcera, která telefonát zprostředkovala, a říkala, že byla maminka velice dojatá. Mám z toho radost,“ netají herečka.

Do akce se zapojuje celý herecký soubor. „Jsem rád, že heslo Jsme Slovácké divadlo! v tomto případě platí bezezbytku,“ těší ochota pomáhat ředitele slovácké scény Michala Zetela.