Divadelní bijáky uvedou Provinční herce. Hostem bude Igor Stránský

Provinční herci - to je další snímek, kterým v listopadu pokračuje originální projekt Slováckého divadla a Městských kin Uherské Hradiště Divadelní bijáky. "Jedná se o psychologickou mozaiku zákulisních vztahů v malém oblastním divadle. Film známé polské režisérky Agnieszky Holland z roku 1981 je chápán jako metafora pro tehdejší politickou situaci v Polsku, a proto bývá řazen do skupiny filmů takzvaného Morálního neklidu," zve na další promítání autor projektu a inspicient Slováckého divadla Štěpán Goiš.

Návštěvníci se opět mohou těšit na debatu s hostem, který je se snímkem nějakým způsobem spojený. "Hostem listopadové projekce bude bývalý ředitel Slováckého divadla Igor Stránský, se kterým se mimo jiné budeme bavit, jak vypadala situace v našem divadle za minulého režimu a také jakou roli sehrálo divadlo v Uherském Hradišti kolem 17. listopadu 1989," doplňuje Goiš.

Unikátní projekt Divadelní bijáky divákům nabízí jedinečnou podobu filmového klubu s posezením u kávy či vína. První ročník má za cíl představit kolekci filmů z divadelního prostředí napříč celou světovou i českou kinematografií.

Listopadové promítání proběhne v pondělí 27. listopadu od 19 hodin na Malé scéně Slováckého divadla. Vstupenky můžete zakoupit přímo zde.