Divadelní derniéry: Končí Nepřítel lidu, Kniha o hřbitově a Bez roucha

Tři hry a oblíbené divácké tituly Slováckého divadla do konce roku skončí. "Ano, mohu potvrdit, že se s diváky rozloučí dvojnásobný držitel ceny Největší z pierotů, drama Henrika Ibsena Nepřítel lidu, divácky oblíbená Kniha o hřbitově a komedie z divadelního zákulisí Bez roucha," uvedl ředitel divadla Michal Zetel.

Společenské drama Henrika Ibsena Nepřítel lidu s podtitulem Síla interpretace ve Slováckém divadle nastudoval režisér Zdeněk Dušek. Poslední reprízu oceňované inscenace odehrajeme v pátek 6. října v Divadle v Dlouhé v Praze.

Román Samko Tále: Kniha o hřbitově dobyl literární svět. Pro svůj neotřelý, hravý a vynalézavý jazyk, pro objevení hrdiny, který je rafinovanou metaforou i našich vlastních slabostí, nebezpečí, že mnohdy ve jménu dobrých pohnutek můžeme hloupě posloužit špatné věci. Na jeviště Slováckého divadla bestseller slovenské autorky Daniely Kapitáňové v hlavní roli se Zdeňkem Trčálkem přivedl režisér Jakub Maceček. Derniéra je naplánována na 15. listopadu.

Známou komedii Michaela Frayna Bez roucha ve Slováckém divadle režíroval Šimon Dominik. Autor ve hře obrací optiku a ukazuje, co se při zkoušení a reprízování divadelní inscenace děje za scénou. Poslední představení odehrajeme 30. prosince, ale ve hře je ještě jedno bonusové silvestrovské představení.

Více informací o jednotlivých termínech naleznete na našich webových stránkách v sekci program. Vstupenky na jednotlivá představení si můžete rezervovat zde.