Divadelní nováček Martin Hudec

Se jménem studenta herectví brněnské JAMU Martinem Hudcem se uherskohradišťští diváci ještě nesetkali. Pohledný mladík ale už brzy přitáhne pozornost mnoha diváků. Stane se totiž spoluhráčem Tomáše Šulaje, Zdeňka Trčálka, Josefa Kubáníka a Davida Vaculíka v inscenaci hry Večer na psích dostizích. Talentovanému herci jsme položili tři otázky.

Martine, co o sobě můžete prozradit?
Je mi 26 let, pocházím ze Slovenska, vyrůstal jsem na malé vesničce a z maminčiné strany jsem poloviční Moravák. Posledních sedm let žiju v Brně, kde právě dokončuji poslední ročník JAMU, obor činoherní herectví. Mám rád dobrou hudbu, dobré jídlo a vůbec vše co je krásné!

Jak jste reagoval na nabídku zahrát si v našem divadle a od koho nabídka přišla?
Hostování mi nabídl pan Michal Zetel a já jsem to přijal s velkým nadšením.

Večer na psích dostizích se bude uvádět v rockovém Klubu Mír. Máte rád alternativní prostory?
Ano, jsem rád, když se divadlo hraje na zajímavých místech a myslím, že tato hra se s atmosférou Klubu Mír výborně doplňuje. A přispívá k tomu samotné zkoušení. Nevím, jestli je to tím, že jsme tam samí chlapi, ale atmosféra na zkouškách je výborná, přejná, inspirativní a plná humoru. Teď se ale těším na přesun na jeviště a na to, jak uvidím své mnohem zkušenější kolegy při práci. Je to pro mě velká příležitost sledovat je a něčemu se přiučit.