Divadelníci dovolí nahlédnout do zákulisí přípravy muzikálu Chicago

Už jen pět týdnů dělí uherskohradišťské divadlo od velkolepé premiéry slavného jazzového muzikálu Chicago. Zájem je obrovský. Z více než dvou a půl tisíce vstupenek jsou volné necelé tři stovky a každým dnem mizí další. "Zájem nás velmi těší, a abychom dostáli pověsti divadla, které stále nabízí něco nového, dohodli jsme se s Českým rozhlasem Zlín na mimořádném živém vysílání přímo ze zkoušky Chicaga," prozrazuje herec a mluvčí divadla Josef Kubáník

Všechno odstartuje zítra, ve čtvrtek 16. května, po jedenácté hodině na vlnách Českého rozhlasu Zlín, kdy moderátorka Andrea Kratinová u mikrofonu přivítá hned několik hostů - ať jde o ředitele divadla Michala Zetela, režisérku Lindu Keprtovou (na snímku) či choreografku Hanu Achilles. Chybět samozřejmě nebude ani hlavní trojice hereckých protagonistů, tedy Pavlína Hejcmanová, Tereza Hrabalová a Tomáš Šulaj.

"Posluchači se dozvědí, jak muzikál vzniká, co všechno hlídá režisérka, řeč bude i o náročných choreografiích a herci prozradí, co je pro ně u tak náročných projektů nejtěžší a možná i zazpívají. Ředitel pak zavzpomíná, jak na něj působilo představení na slavné newyorské Broadwayi, kde osobně Chicago před několika týdny zhlédnul," vyjmenovává Josef Kubáník. "Pro mě bude živé vysílání přímo z divadla premiérou a velkou výzvou a moc se na to těším," dodává moderátorka celého jedinečného projektu Andrea Kratinová.

Muzikál Chicago je nejdražším a nejnáročnějším projektem v celé historii Slováckého divadla, na jevišti se představí téměř tři desítky herců, tanečníků a hudebníků a každé představení doprovodí živá kapela.

Premiéra proběhne v sobotu 22. června.