Divadelníci zahájili zkoušku pohádky přímo mezi bylinkami

Zbrusu novou pohádku Anička a bylinkové kouzlo začali připravovat herci Slováckého divadla. Zahajovací zkouška pohádkového muzikálu pro každého Emanuela Míška a Josefa Fojty proběhla v úterý 18. září v netradičním duchu v prostředí firmy Sonnentor v Čejkovicích.

Herci absolvovali krátkou prohlídku areálu a ochutnat mohli čaje nebo bylinkové pivo. "Proti čaji nic nemám, ale bylinkové pivo jsem si nemohl nechat ujít," řekl jeden z protagonistů nové pohádky, herec Jiří Hejcman. "Krásně to tady voní a je to jedinečný zážitek," doplnila herečka Monika Horká.

Autory nové pohádky jsou hudebník, skladatel, korepetitor a multiinstrumentalista Josef Fojta a textař a libretista Emanuel Míšek, kteří už v minulosti se Slováckým divadlem spolupracovali na Pohádce do dlaně. "S myšlenkou na Aničku a bylinkové kouzlo přišel Eman a bylo to krásné. Bylo to u nich na chalupě, kde řekl: "Udělejme něco, co je pro děti a tématem jsou bylinky." Bavilo nás to a těšilo. Do toho se "připletli" naši přátelé ze Sonnentoru, a tak vznikla i myšlenka uspořádat zahajovací zkoušku přímo mezi bylinkami," uvedl Josef Fojta.

Oba autoři, kteří na zahajovací zkoušce hercům zazpívali melodie z připravovaného muzikálu, momentálně plánují vydat k Aničce a bylinkovému kouzlu CD dětských písniček. "Hledali jsme způsob, jakým přiblížit dětem svět bylinek tak, jak ho známe. Výsledkem je právě Anička a bylinkové kouzlo. Cédéčko natočíme s dětmi a je to tak i myšleno, aby se děti "chytly" našich melodií," dodal Fojta.

Režie se ujme Jakub Maceček, který již v minulosti se Slováckým divadlem spolupracoval několikrát. "Myslím si, že to bude krásné. Mělo by to být jednoduché, aby tomu rozuměli tříleté děti, ale i dospělí, těším se," řekl režisér.

Premiéra je naplánována na neděli 11. listopadu.