Divadelníky čekají v lednu dvě premiéry

Mezi vánočními svátky uherskohradišťští divadelníci hráli a pilně zkoušeli, aby mohli svižně vyrazit do nového roku. „Je potřeba dívat se dopředu, optimisticky věříme, že letos už budeme moct zase hrát,“ přeje si umělecký šéf Slováckého divadla Lukáš Kopecký. V lednu čekají divadelníky rovnou dvě premiéry.

Takto budou vypadat slováčtí Lichožrouti

Do divadla za pár dnů dorazí Tři sestry

První premiérou roku 2002 budou Tři sestry, světoznámé drama Antona Pavloviče Čechova. Hru o odvaze žít připravuje se slováckým souborem režisér Michal Zetel, pod jehož taktovkou vznikly tak úspěšné inscenace jako Úča musí pryč!, Autista a další.

Do role nejmladší sestry Iriny obsadil mladou původem slovenskou herečku Mímu Krajčovou. „Zkoušení Tří sester bych zařadila mezi nejtěžší, se kterými jsem se zatím setkala. Nechci moc prozrazovat, ať jsou diváci překvapení, ale za tuto příležitost ve Slováckém divadle jsem velice vděčná a těším se na výsledek,“ říká herečka.

Premiéra je naplánovaná na pátek 21. ledna a v hlavních rolích sester se kromě Mímy Krajčové představí Pavlína Hejcmanová a Jitka Hlaváčová

Lichožrouti si brousí zuby na ponožky

Slovácká scéna ale myslí i na nejmenší diváky, pro ty připravuje divadelní podobu slavných Lichožroutů. Premiéra proběhne 30. ledna rovnou dvakrát, ve 14 a 17 hodin v režii Lukáše Kopeckého. Vstupenky už jsou v prodeji na webu i v pokladně divadla.

Oblíbený příběh o tvorečcích, kteří se v domácnostech živí ponožkami, a tak lidé nikdy nenajdou stejné do páru, napsal jako úspěšnou knihu Pavel Šrut a výtvarnou podobu jim dala Galina Miklínová. V pohádkovém příběhu pro celou rodinu se představí Pavel Šupina, František Maňák, Jitka Hlaváčová, Josef Kubáník, David Vaculík, Vladimír Doskočil, Tereza Novotná a další.

Hravost ponožkových gangsterů pro děti i dospělé

Roli lichožrouta Kudly Dederona ztvární František Maňák. „Kudla je vtipný, nevyřáděný puberťák, který se snaží být větším gangsterem, než na jakého ve skutečnosti má. I když,” přemýšlí talentovaný herec, „slovo vtipný není asi úplně dobře použito… je spíše komický tím, jak moc se snaží být drsný,“ usmívá se František Maňák a dodává, že podtitul pohádkové novinky „gangsterka pro celou rodinu“ na uherskohradišťské Lichožrouty sedí úplně přesně.

„Doufám, že Lichožrouti děti zaujmou svou hravostí, barevností, loutkami, maskami, celkově jejich světem. V příběhu jsou i kopy humoru, které docení nejen děti, ale věřím, že i jejich rodiče,“ uzavírá František Maňák.