V divadle se tleskalo ve stoje Václavu Neckářovi

Ve Slováckém divadle proběhl jeden z nejdojemnějších večerů poslední doby. Natáčel se tam totiž pořad Českého rozhlasu Zlín a Českého rozhlasu Brno Na pohovce Jožky Kubáníka. A jedinečný byl především v tom, že se oslavovaly blížící se 80. narozeniny hudební legendy Václava Neckáře.

Václav Neckář se synem Vaškem Na pohovce Jožky Kubáníka ve Slováckém divadle

Zpívala k tomu Pavlína Hejcmanová, sbor Viva La Musica a hrála cimbálová muzika Cifra. To vše doprovázelo několik potlesků ve stoje. „Byl to večer, na který budu dlouho vzpomínat,“ svěřil se bezprostředně po konci pořadu dojatý Václav Neckář.

Poprvé se synem

Asi se nenajde nikdo, kdo by neznal největší hity Václava Neckáře, ať jsou to písničky z filmu Šíleně smutná princezna, ale také Mýdlový princ, Tu kytaru jsem koupil kvůli tobě a další. Při většině vystoupení zpěváka doprovází jeho mladší bratr Jan, tentokrát to bylo ale asi vůbec poprvé, kdy na jevišti vystoupil syn Václav. „Nejsem zvyklý na rozhovory,“ omlouval se před začátkem pořadu Václav Neckář junior. Nakonec se ale ukázalo, že to byly obavy zbytečné.

„Vašík, jak všichni synovi pana Neckáře říkají, se ukázal jako velmi vtipný vypravěč, a když popisoval, jak si hrál v pokoji s dcerou Marty Kubišové, nebo co zažívá, když si jej v telefonu spletou s otcem, divadlo se otřásalo smíchem,“ říká autor a moderátor pořadu Jožka Kubáník a připomíná, že to byl právě syn hudební legendy, který vystoupení ve Slováckém divadle zprostředkoval, když se spolu s Jožkou potkali u natáčení audioknihy ve studiu, kde syn oblíbeného zpěváka pracuje coby mistr zvuku.

Dojemné překvapení večera

Pohovka Jožky Kubáníka se pravidelně připravuje několik měsíců, ta poslední byla ale výjimečná. „Chystali jsme pro pana Neckáře dárky, které jsme tajili do poslední chvíle, ale vyplatilo se to,“ říká s úsměvem Jožka Kubáník.

„Kromě písniček v úžasném provedení cimbálovky Cifra, to bylo hlavně finále celého večera. Pavlínka Hejcmanová zpívala písničku Miluju a maluju a ve chvíli, kdy zazněla slova ‘samým blahem jedním tahem srdce z lásky maluju, protože já, protože já, protože já miluju,’ diváci nad hlavy zvedli stovky nakreslených srdcí a bylo to tak silné, že nám všem vhrkly slzy do očí. Pan Neckář úplně oněměl,“ vzpomíná na jednu z nejsilnějších chvil večera Jožka Kubáník a děkuje zároveň zlínské Základní škole na Kvítkové, jejíž žáci se hned po nástupu do školy pustili do práce a srdce namalovali. „Kromě toho pan Neckář dostal osm lahví prvotřídních vín ze Slovácka a také dort s mikrofonem, který symbolizuje celou jeho závratnou kariéru,“ dodává Jožka.

Pavlína Hejcmanová: „Jako bych dostala dárek

Jako výjimečný večer vnímala Na pohovce Jožky Kubáníka s Václavem Neckářem i herečka Slováckého divadla Pavlína Hejcmanová, která byla druhým hostem a v doprovodu cimbálovky Cifra zpívala písničky Václava Neckáře. Vybrala si Miluju a maluju, Znám jednu krásnou zahradu, novější Andělé strážní a další.

Jaké to bylo, když zpívala písničky Václava Neckáře přímo před ním? „Přiznám se, že jsem se na každou těšila, ale stejně jsem se obávala, abych nic nezkazila,“ říká s úsměvem herečka a zpěvačka, která má na kontě nominaci na muzikálovou Cenu Thálie.

„Byl to pro mě ale jeden z nejdojemnějších, nejkrásnějších a nejintenzivnějších divadelních zážitků na hodně dlouhou dobu. Když jsem zpívala Znám jednu krásnou zahradu z pohádky Šíleně smutná princezna, šla jsem si k panu Neckářovi sednout a při zpěvu jsem se mu dívala do očí. V tu chvíli jsem si uvědomila, že to je naprosto jedinečný okamžik, a on se ke mně potichu přidal. Připadala jsem si, jako bych dostala dárek,“ popisovala Pavlína dojatě.