Divadlo chystá tajné oslavy pro Květu Fialovou

Když se loni hrála v den narozenin Květy Fialové komedie Harold a Maude, neměla oslavenkyně ani ponětí o tom, že by se představení nakonec změnilo v nejkrásnější narozeninový večer jejího života. Slavné herečce přijeli osobně popřát přátelé v čele s herečkou Danou Batulkovou, po telefonu ji pozdravila Simona Stašová i Naďa Konvalinková, zahrála jí cimbálovka a spolu s diváky vypustila do první záříjové noci 81 lampiónů štěstí. „To jsem nečekala,“ přiznala se potom dojatá herečka. Letos je na podvečer 82. narozenin Květy Fialové připraveno představení její milované hry opět. Bude také výjimečné? Co se ve Slováckém divadle chystá?

„Překvapení bude několik. A vím, že paní Květa takové dárky, jaké jsme pro ni vymysleli, ještě v životě nedostala. Ale nezlobte se, nemůžu víc říct. Už loni se nám stalo, že se k paní Fialové nějaké zprávy donesly, letos se tomu chceme vyhnout,“ říká tajemně herec a osobní přítel Květy Fialové Josef Kubáník, jenž hraje druhou hlavní roli v komedii o netradičním přátelství svérázné hraběnky a mladého muže.
Květa Fialová ve hře podává doslova životní výkon a v březnu ji za něj odměnila Herecká asociace nejprestižnější hereckou cenou u nás – Thálií. Jak se na narozeniny sama oslavenkyně těší? „I kdybych nic nedostala, tak mi to nebude vadit. Jen ta možnost, že můžu v tak dobrém divadle hrát, je pro mě dárkem. A kdo zná Slovácké divadlo, ví, že neříkám žádnou frázi. Je to pro mě divadlo Národní,“ zopakovala slova z děkovné řeči, kterou pronesla při přebírání Thálie, filmová představitelka Tornádo Lou a dalších slavných postav.
Začátek narozeninového představení připadá 31. srpna na 19.00 hodin, další překvapení plánují divadelníci na den samotných narozenin, tedy na 1. září.