Divadlo dětem: Chystáme mikulášské dílničky!

První adventní neděle 2. prosince bude ve Slováckém divadle speciální. Děti budou mít úplně naposledy možnost vidět krásnou pohádku Špalíček veršů a pohádek a zároveň si vyrobit vánoční dekorace v mikulášských dílničkách. Zábavný program čeká i na rodiče a přijde i Mikuláš! Vstupenky jsou k dispozici přímo zde.

 
"Derniéru Špalíčku jsme naplánovali na první adventní neděli, která pohádkám nahrává. A jelikož je to blízko termínu, kdy za dětmi chodí Mikuláš, pozvali jsme ho i k nám do divadla. Věříme, že dětem donese i nějaký malinký dáreček. Aby se děti naladily na Vánoce víc, přichystali jsme pro ně mikulášské dílničky, kde si mohou vyrobit vánoční dekorace, rodiče si mezitím mohou vyplnit divadelní kvíz či přispět na dobrou věc - Nadace VIAIVA bude prodávat dětské tepláčky, omalovánky a možná i cukroví. Veškerý výtěžek z prodeje jde na pomoc konkrétním lidem z Uherskohradišťska," upřesnila manažerka divadla Jitka Honsová.
 
Špalíček veršů a pohádek byl nejednou zdrojem scénářů pro jevištní zpracování. Autorka scénáře pro Slovácké divadlo a zároveň režisérka inscenace Zoja Mikotová zvolila tentokrát rozsáhlejší pohádkovou kompozici (a zcela původní dílo F. Hrubína) O Květušce a její zahrádce. Příběh je velmi dramatický, hlavní postavy – Květuška a babice Zimice ztělesňují odvěký pohádkový zápas dobra a zla, kladných i záporných životních postojů a principů. Dramatičnost a citovou působivost příběhu bezpochyby podtrhuje invenční výprava Juliány Kvíčalové a Markéty Šlejmarové, které patří k nastupující generaci scénografů – a nemenší měrou scénická hudba Zdeňka Kluky, přesvědčivě, s plným nasazení a zároveň citlivě interpretovaná hereckým ansámblem.