Divadlo odtajnilo obsazení Chicaga: Hlavní role půvabných vražedkyň ztvární Hejcmanová a Hrabalová

Dlouho očekávaná událost ve Slováckém divadle – americký jazzový muzikál Chicago už zná své protagonisty! Roli Velmy Kellyové, kterou na stříbrném plátně v nejznámější šesti Oscary oceněné filmové verzi Roba Marshalla z roku 2003 ztvárnila Catherine Zeta-Jonesová, si zahraje Pavlína Hejcmanová, a Roxie Hartovou, známou z filmu v podání Renée Zellweger, ztvární Tereza Hrabalová. Právníka Billyho Flynna, kterého hrál bravurně Richard Gere, si "střihne" letošní vítěz divácké ankety Slovácký Oskar a zkušený muzikálový herec a držitel Ceny Thálie v tomto oboru za muzikál Donaha! Tomáš Šulaj.

Kromě zmiňované ústřední trojice se v dalších rolích objeví podstatná část souboru Slováckého divadla včetně herečky Anny Pospíchalové, která se vrací z mateřské dovolené, ale také nové tváře, které vzešly z lednového konkurzu.

"Musím říct, že účast tanečníků – pánů, byla velkým zklamáním. Ale chápu to, málokdo se věnuje na profesionální úrovni tanci a kdo ano, už má spoustu práce. Mezi dámami bylo naopak talentů nepřeberně, vlastně každá druhá účastnice by mohla inscenaci něco nabídnout, ale časové nároky na zkoušení a zejména na reprízování bylo obrovskou komplikací. Nakonec jsme ale velice spokojení a máme supersilnou sestavu individualit, které vám rozhodně nebudou splývat," uvedl ředitel divadla Michal Zetel, který na začátku března spolu s korepetitorem Josefem Fojtou navštívil muzikál Chicago přímo na newyorské Broadwayi.

"Na Broadwayi vystupují ti bezkonkurenčně nejlepší muzikáloví herci a tanečníci na světě. Při vší úctě ke kolegům z našeho divadla se bavíme o technické vybavenosti z jiného vesmíru. My se budeme muset určitě vydat cestou výpravnějšího divadla založenou na činoherních dovednostech našich herců, kteří ještě k tomu dovedou slušně tančit, a ještě lépe zpívat," dodal Zetel.

Slavný muzikál ve Slováckém divadle nastuduje režisérka Linda Keprtová a premiéra se uskuteční 22. června.

Pro velký divácký zájem jsme do programu už nyní zařadili dvě mimořádné reprízy, a to 26. června a 4. září. Vstupenky na obě představení jsou právě v prodeji v pokladně Slováckého divadla nebo online zde