Divadlo představilo esa příštího roku: nové komedie i osvědčená klasika

Bylo to dlouho skrývané a ještě déle připravované tajemství. V sobotu 19. listopadu při Noci divadel je ale konečně slovácká scéna - za přítomnosti ministra kultury Martina Baxy - odtajnila. Předplatné na rok 2023. Pro své diváky namíchala koktejl, ve kterém nechybí žádné emoce: humor, vtip, napětí ani dojetí. „Po covidu jsme zpátky v plné síle,“ radují se divadelníci.

Slovácké divadlo představilo Předplatné 2023

Tak co to tedy bude?

Dealer´s Choice

Brilantní britská komedie ze současnosti vypráví především o hráčské vášni milovníků pokeru, zároveň ale nezapomíná ani na důležité mezilidské vztahy. Novinku napsal autor Patric Marber, který na svět přivedl hru Na dotek, jejíž filmová podoba byla nominována na Oscara a je tedy jasné, že diváci se mají na co těšit. Strhující zážitek ve výlučně pánské společnosti oblíbených herců už začal připravovat režisér Mikoláš Tyc.

Třináctkrát za svědka

Co by za to jiná divadla dala, kdyby pro ně úspěšný autor napsal komedii. Slovácké divadlo takovým je. Jan Šotkovský doslova ušil na tělo uherskohradišťským hercům příběh, u kterého se nemohli přestat smát už při jeho prvním přečtení. Děj stačí napovědět - I když je single čtyřicátník Adam skvělým dohazovačem, neznamená to, že ve svém vlastním milostném životě bude úspěšný. Nebo že by nakonec přece jen ano? Novinku připravuje režisér Lukáš Kopecký, který nastudoval například veleoblíbené Dva úplně nahé muže.

Opilí

Tragikomická groteska o věcech a tématech, o kterých jsme často schopní mluvit jen… zkrátka jen když jsme opilí. Co je ale vlastně opilost a co je střízlivý stav? Je pravda či realita střízlivá? Současná hra o generaci, která se opila možnostmi natolik, že zapomněla na to, že po každé opilosti přichází vystřízlivění. Režie se ujme jedna z našich nejlepších současných režisérek Anna Davidová.

Fyzikové

Švýcarská komedie s detektivní zápletkou obletěla svět a pořád se jí diváci nemohou nabažit. Hra totiž pokládá více než půl století od svého vzniku aktuální a nadčasovou otázku: Nakolik je vědec odpovědný za dopady svých vynálezů? Fyziky na jeviště Slováckého divadla přivede tým režiséra Lukáše Kopeckého.

Láska, vzdor a smrt

Napínavý milostný příběh bude doslova pastvou pro oči. Režisér Lukáš Brutovský totiž slibuje spojit činoherní herectví s hudbou, tancem, ale i silnou výtvarnou podívanou. Už teď se o chystané novince mluví jako o vrcholu roku 2023.

Všechny tituly jsou součástí klasického předplatného, které je možné pořídit v pokladně divadla nebo přes e-mail predplatne@slovackedivadlo.cz.