Divadlo Ungelt zavítá příští rok do Slováckého divadla čtyřikrát

Celkem čtyři inscenace odehraje příští rok ve Slováckém divadle pražské komorní Divadlo Ungelt. „Diváci a v přednostně noví předplatitelé budou mít možnost zhlédnout hry Pardál, Skleněný strop, Život podle Jonesových a Thálií ověnčené Deštivé dny. Máme velkou radost, že se nám podařilo navázat tuto exkluzivní spolupráci, která se setkává s prvními ohlasy, jelikož inscenace Pardál je už téměř vyprodaná,“ prozrazuje mluvčí divadla a herec Josef Kubáník s tím, že hru současného rakouského dramatika a herce Felixe Mitterera Pardál s Janou Štěpánkovou a Františkem Němcem a v režii Ladislava Smočka uvidí uherskohradišťské publikum už 27. ledna.

Jaké tituly Ungelt přiveze?

Pardál

Napínavá tragikomedie, v níž se skutečnost skládá do nečekaných a dojemných obrazců nesmrtelné lásky. Hrají: Jana Štěpánková, František Němec, Ondřej Novák. Režie: Ladislav Smoček.

Skleněný strop

Dva rozdílné světy, dva nesmiřitelné přístupy k životu a jeden společný pocit viny, kterého se nejde zbavit. Fascinující střet dvou silných osobností, které se nedokáží přestat milovat, ačkoli je všechno proti. Tatiana Vilhelmová a Jiří Langmajer v režii Víta Vencla.

Život podle Jonesových

Pokud se do vašeho sousedství nastěhuje pár, který má stejné příjmení a řeší stejnou mezní situaci, realita se začne skoro až groteskně rozpadat. Hořká komedie s Vandou Hybnerovou, Lucií Štěpánkovou, Miroslavem Táborským a Ladislavem Hamplem.

Deštivé dny

Americké drama je hrou o přátelství a zároveň kriminálním příběhem. Divadlo Ungelt ji uvedlo v české premiéře s Richardem Krajčem a Davidem Švehlíkem. Richard Krajčo za roli Dennyho získal cenu Thálie 2012 a David Švehlík se umístil v širší nominaci.