Dnes zahajuje TELEFONICKÝ I ONLINE PŘEDPRODEJ VSTUPENEK NA ZÁŘÍ. Zajistit si můžete i místa na dvě komedie na konci srpna či popřemýšlet o nákupu Studentského nebo Žákovského předplatného na školní rok 2013/2014.

Dnes od 8.00 hodin začíná telefonický i online předprodej vstupenek na představení plánovaná v září 2013, tedy – již v nové divadelní sezóně. Zároveň od zítřka (úterý 20. srpna) do pátku (23. srpna) si, prosíme, vyzvedněte vstupenky zarezervované online zde na webu v době prázdnin. Pokladna Slováckého divadla bude od zítřejšího dne otevřena ve standardních časech, tj. od úterý do pátku v 15.00 až 18.00 + hodinu před každým představením – ta jsou v srpnu v plánu pouze dvě: V pátek 30. 8. komedie Nájemníci a v sobotu 31. 8. další naše další úspěšná komedie Popel a pálenka.

Ještě před oficiálním začátkem další divadelní sezóny (ten proběhne ve čtvrtek), zahajujeme právě dnes 15. ročník přehlídky komorní divadelní tvorby Divadelní Luhačovice 2013 s komedií Popel a pálenka. Ve čtvrtek odstartujeme další divadelní sezónu zhodnocením té minulé a rovnou se pustíme do (jak my říkáme) „oprašování“ inscenací, jež máme v repertoáru. A následně také do závěrečných prací na příštím titulu. Premiéra komické opery Dobře placená procházka se totiž nezadržitelně blíží – v sobotu 14. září v 19.00 hodin. Předtím si vyzkoušíme nový způsob uvádění veřejných generálních zkoušek. Tím, že přesunujeme reprízu pro předplatitelskou skupinu SENIOR I z popremiérového pondělního dopoledne (večerní repríza pro skupinu Y zůstává) na předpremiérový pátek dopoledne, stává se z této reprízy vlastně předpremiéra. Diváky veřejných generálních zkoušek však nechceme vzít zkrátka, těm bude vyhrazeno čtvrteční dopoledne. Abychom byli konkrétní, bude to vypadat takto: čtvrtek 12. 9. 2013 v 10.00 hodin – veřejná generální zkouška, pátek 13. 9. 2013 v 10.00 hodin – předpremiéra (SENIOR I), sobota 14. 9. 2013 v 19.00 hodin – premiéra, pondělí 16. 9. 2013 v 19.00 hodin – první repríza (sk. Y) a následně úterý 17. 9. 2013 v 10.00 hodin - další repríza (SENIOR II). Hlavním důvodem, proč tak činíme, je značná pěvecká a hudební náročnost Dobře placené procházky. Chceme, aby u žádné reprízy nehrozila snížená kvalita provedení a aby každý divák mohl mít ten nejlepší divadelní zážitek. Pro to samozřejmě každý herec a herečka udělají i víc než maximum, a právě během mimořádného pracovního vypjetí i na úkor svého zdraví, což následně ohrožuje divadelní provoz. To vše jsou důvody, proč v případě v jakémkoliv ohledu výjimečně náročných inscenací chceme hledat „lepší“ řešení. Pokud se nastavený systém v případě Dobře placené procházky osvědčí, budeme jej uplatňovat i během dalších náročných premiérových období.
Ze záříjového herního plánu upozorňujeme ještě na reprízu Rychlých šípů koncem měsíce a také na to, že bude opět možné vidět groteskně ironickou antiutopii Egona Bondyho v dramatizaci Romana Sikory a režii Jakuba Macečka Cybercomics. Začne totiž nový školní rok a s ním i cyklus Studentského a Žákovského předplatného, v jehož nabídce Cybercomics nechybí. Jistě se najdou volná místa i pro ty, kteří během uvádění v rámci Večerního předplatného toto zajímavé dílo nestihli. (Kompletní podobu S. a Ž. předplatného naleznete ZDE…) Těšíme se na vás v nové divadelní sezóně 2013/2014!