Dnešní Nájemníci - premiéra pro Kláru Vojtkovou!

Dnes budeme hrát komedii Nájemníci po padesáté! O inscenacích, které dosahují takového počtu repríz, můžeme směle prohlásit, že jsou velmi úspěšné. Přestože jsme přidali na přelomu listopadu a prosince dvě další reprízy, volných míst již příliš nezbývá (stále však jsou, podívejte se SEM…). Dnešní padesáté uvedení bude ale zvláštní ještě něčím – půjde o premiéru pro Kláru Vojtkovou v roli Lindy Swan!

Tereza Novotná, Klára Vojtková a Jan Horák při pétanquu v ZOO Zlín v roce 2012

Proč jsou vlastně Nájemníci tak úspěšní? „Je to jednak tou ztřeštěnou zápletkou, ale také vynikající režií a hlavně skvělými hereckými výkony,“ odpovídá ředitel Igor Stránský. Na dotvrzení jeho slov můžeme připomenout, že oba představitelé hlavních rolí, tedy Jiří Hejcman a Zdeněk Trčálek obdrželi cenu diváků i odborné kritiky. J. Hejcman získal titul Největší z pierotů za rok 2013 (cena odborné kritiky), role Normana Bassetta měla zásadní vliv na to, že Z. Trčálkovi diváci přisoudili za rok 2013 ocenění Slovácký Oskar.
Proč ale bude dnes poprvé v Nájemnících hrát Klára Vojtková? Je to tím, že původní představitelka Lindy Swan Tereza Novotná nastoupila mateřskou dovolenou. Bude se jí stýskat po „její“ roli? „Bude. Vlastně po celé komedii. Naštěstí se v myšlenkách můžu do těch zázračných okamžiků, do toho ping – pongu mezi herci navzájem a mezi herci a diváky vrátit,“ říká v rozhovoru, který vám také brzy nabídneme.
Právě pro ten „ping-pong“, který inscenace v režii Zdeňka Duška vyžaduje, není jistě jednoduché do rozjetého vlaku naskočit. Nová Linda Klára o přípravě říká: „Sjížděla jsem záznam představení mnohokrát dokola a na živo jsem Nájemníky viděla taky snad pětkrát. Terezka mi detailně předala veškeré režijní připomínky, hlavně ke způsobu herectví. Učila jsem se samozřejmě text a čekaly mě dvě zkoušky na jevišti.“ Už na zkouškách byla skvěle připravená, a tak není pochyb o tom, že svou novou roli zvládne.
Na dnešní představení je dlouho vyprodáno, pro velký zájem jsme přidali další reprízu na 5. prosince (vstupenky ZDE…), můžete využít i možnosti přidat se k žákovské předplatitelské skupině „O“ ve středu 3.12. od 17.00 hodin, nabízí stále ještě volná místa – TADY… Nájemníci se budou hrát i jako silvestrovské představení, lístky si zajistíte po kliknutí SEM… Nyní v roli Lindy již s Klárou Vojtkovou!