Do divadla v pyžamu! - je tu Noc divadel

Už zítra v desítce divadel po celé Evropě vypukne Noc divadelI my se do této akce zapojíme, a to již počtvrté. Letos však oproti předchozím ročníkům, kdy probíhaly speciální prohlídky zákulisí, nabídneme něco zcela nového. Od 22 hodin na hlavní scéně odstartujeme Pyžamovou párty! A o co půjde? To prozradí Markéta Kudeříková z marketingového oddělení divadla.


Markéto, zítra proběhne Noc divadel. V kolik hodin vše vypukne?
Noc divadel začne v 19 hodin společným potleskem ve všech divadlech. Poté odehrajeme na hlavní scéně muzikál Hra o pyžama, na Malé scéně výjimečně uvedeme reprízu komedie Čarodějnice v kuchyni. Doprovodného programu se může zúčastnit každý. Stačí přijít na Malou scénu ve 20.30 hodin a do divadla ve 22.00 hodin, kdy program začíná.

Na co všechno se můžou návštěvníci těšit?
Na Malé scéně proběhne po představení beseda s herci inscenace, kteří prozradí, jak inscenace vznikala a co všechno se během ní děje v zákulisí a odpoví na otázky diváků. Na velké scéně odehrajeme muzikál Hra o pyžama, a jelikož pyžama a nocování jdou k sobě, rozhodli jsme se uspořádat netradiční pyžamovou party - proto prosíme všechny, kdo by se chtěli doprovodného programu Noci divadel zapojit, aby přišli v pyžamu. Od 22.00 hodin si návštěvníci budou moci spolu zahrát společenské hry, například Aktivity, Petang, Člověče, nezlob se! a další, v horním foyer divadla si můžou poslechnout povídky v podání Pavla Majkuse nebo shlédnout záznam naší pohádky Zmatky kolem Katky. A chybět nebude ani „domácí“ pohoštění za symbolické ceny. Konec akce je naplánován na jednu hodinu ranní.

Jaké bude vstupné na Noc divadel?
Pro diváky, kteří jdou v ten večer na představení, je vstup na doprovodný program zdarma. Stejně tak i diváci, kteří přijdou na doprovodný program v pyžamu, budou mít vstup zdarma. Předplatitelé v pyžamech pak dostanou zdarma program k inscenaci. Pro ostatní zájemce bude vstupenkou zakoupení propisky s logem divadla za symbolických třicet korun. Na hlavní scénu můžou samozřejmě přijít i diváci, kteří navštíví v ten večer reprízu komedie Čarodějnice v kuchyni. Stačí se u vstupu do divadla prokázat platnou vstupenkou.