Do Hradiště se chystá legendární režisér Jiří Krejčík

Slovácké divadlo žije přípravou komedie Penzion pro svobodné pány. Režisér Igor Stránský s herci denně zkouší, divácká zvědavost roste. A nejenom ta divácká. O vznik novinky se velmi zajímá i režisér slavného stejnojmenného filmu Jiří Krejčík.

Dvaadevadesátiletý Jiří Krejčík je legendou české kinematografie. Stačí vzpomenout slavné tituly Božská Ema, Svatba jako řemen, Vyšší princip. Natočil ale také stále populární komedii Penzion pro svobodné pány s Josefem Abrahámem, Ivou Janžurovou a Jiřím Hrzánem v hlavních rolích. Jakmile se dozvěděl, že Slovácké divadlo bude uvádět jevištní podobu známého filmu, jejímž autorem Jiří Krejčík je, začal se o uherskohradišťskou scénu velmi zajímat. „Pan Krejčík si nechal poslat fotky herců, kteří v naší komedii budou hrát, konzultovali jsme spolu některé jevištní nápady, představitelům hlavních rolí poslal osobní dopis s mnoha doporučeními a velmi stojí o to, aby se přijel na některou ze zkoušek podívat," říká režisér novinky Igor Stránský. „Teď musíme jen najít nejlepší čas, abychom jeho vstřícnosti a zájmu co nejlépe využili," dodal.
Fakt, že uznávaná osobnost českého filmu má o Slovácké divadlo velmi vážný zájem, potvrzuje i jeho návštěva pražského uvedení komedie Harold a Maude v Divadle v Dlouhé. Celý děj sledoval z první řady a velmi pozorně vnímal každou větu. Po závěrečné děkovačce přistoupil k režiséru Stránskému a pogratuloval mu slovy: „Netušil jsem, že máte v Hradišti tak dobrý soubor." O to víc se Jiří Krejčík na Slovácko těší. Premiéra komedie Penzion pro svobodné pány proběhne první červnovou sobotu s Jiřím Hejcmanem, Klárou Brtníkovou a Zdeňkem Trčálkem v hlavních rolích.