Do pokladny od čtvrtku, do divadla již brzy!

Pokladna Slováckého divadla ve čtvrtek 20. 8. zahajuje činnost! Od 15.00 do 18.00 hodin budete moci osobně přijít, od 8.00 hodin ráno můžete vyřizovat telefonické rezervace či získat odpovědi na své otázky. Celé prázdniny jsou v prodeji vstupenky na sedm titulů, které uvedeme mimo předplatné v září a říjnu. Nájemníci - komedie o tom, jak lze po ztrátě zaměstnání být slušně živ ze sociálních dávek nejrůznějšího druhu. Nic ale netrvá věčně a na všechno se jednou přijde. Nezaměstnaný Eric Swan bojuje do posledního dechu a nachází nejrůznější myšlenkové konstrukce, aby množství sociálních dávek ospravedlnil. Jsou bizarnější a bizarnější. Je přesvědčivý. Ale bude to stačit? Nájemníci budou jedním z prvních představení, jež uvedeme v nové sezóně - patří jim páteční večer 4. září, kdy je budeme hrát po pětašedesáté!

Peklo v hotelu Westminster - opravdové peklo v jednom hotelu způsobí plánovaná nevěra zde ubytovaného poslance. Vše má zajistit jeho tajemník, jenže ten je tak trochu nešika a ještě k tomu se stane objektem touhy poslancovy manželky. Jak z toho vybruslí? Když navíc při plnění úkolů v jednom kuse otravuje nesrozumitelný čínský číšník..? Přijďte se podívat ve středu 9. září.

Donaha! - tento muzikál není třeba nijak zvlášť představovat, máme jej v repertoáru více než deset let!! Ještě jste jej neviděli? Dobrá, tedy stručně. Ekonomická krize způsobí propouštění, a to i v ocelárnách v jednom britském městě. Pozdvižení do této chmurné situace přinese taneční vystoupení striptérů z New Yorku. Z ocelárny propuštěného Jerry Lukowského opustila manželka. Nemá na výživné pro svého syna a hrozí, že se s ním nebude moci setkávat. A tak pojme bláznivý nápad: sehnat partu kámošů, uspořádat vystoupení jen pro ženy po vzoru těch kluků z New Yorku a vydělat tak balík peněz. Není všechno jenom sranda, přijdou i krize a chuť to vzdát. Skvělá hudební stránka muzikálu, vtipné i dojemné situace, pravdivost i absurdnost života. Donaha! je stálicí. V začínající divadelní sezóně očekáváme 120. reprízu!! Ta v pondělí 14. září sice ještě není kulatá, ale na kvalitě představení to nic nemění...

1+2=6 (Jeden a dvě je šest) - další z třeskutých komedií, které se drží v našem repertoáru léta. Jeden taxikář má dvě ženy, dvě rodiny. To samo o sobě zvládnout je pro jednoho náročné. A ještě je v názvu oněch šest. Druhá polovina představení se odehrává po dvaceti letech. Nikdo z jedné rodiny se za žádnou cenu nesmí setkat s nikým z druhé rodiny! Chudák taxikář... V pátek 18. září.

Autista - Moje zatracené nervy! - s nebývalým zájmem se setkalo uvedení původní české hry na naší Malé scéně. Přidáváme jednu reprízu za druhou. Pro rodinu není jednoduché žít s mladým autistou - synem i bratrem. Ale ani pro něho není jednoduché žít s nimi. Přesto spolu vydrží a zažívají situace, o kterých se jiným ani nezdá. Je to nápor. Ale každého z nich společné odhodlání tvární a proměňuje. A taky je jim spolu hezky... Reprízy na konci září a konci října jsou vyprodané, ale našli jsme další termín - v úplném závěru října, ve čtvrtek 29.10. Sál je i na tento večer již z půlky zaplněný, ale nic nevzdávejte...

Fraška à la krab (krabaret) - hudební komedie postavená na slovním humoru a hrátkách s češtinou. Jak to asi vidí krabi? Jeden výrazně zasáhl do mladého člověčího manželství... Uvádíme také na naší Malé scéně. Nejdříve v úterý 13. října.

Sám na dva šéfy - gangsterská komedie o neohroženém plebejci, který se přece musí nějak živit. Když přijdou dvě šance, využije je obě zároveň. Mohlo by se zdát, že sedět na dvou židlích nezvládá. Ale hrozícímu průšvihu on vždycky unikne. Poradí se s diváky anebo s muzikanty, kteří doprovází představení živou hudbou. Nakonec - vždyť je všechno jenom divadlo... Uvedeme až v pátek 30. října, ale s rezervací vstupenek raději neotálejte.

V říjnu nás i vás také čekají oslavy 70. narozenin Slováckého divadla. Pro celý týden jsme připravili opravdové divadelní zážitky, nesmírně se těšíme, že i pro vás budou mimořádné. Vstupenky jsou v prodeji, online je možné vybírat na E-VSTUPENKY.