Do Slováckého divadla přijede držitel Thálie Radim Vizváry

Mim, autor, režisér, choreograf a pedagog. To je Radim Vizváry. Patří mezi nejvýraznější mezinárodně uznávané osobnosti současného mimického divadla v Evropě. Ve Slováckém divadle předvede Radim Vizváry v neděli 8. dubna to nejlepší ze své pantomimické tvorby v představení Radim Vizváry: Sólo

"Návštěvníci uvidí unikátní průřez tvorbou Radima Vizváryho od klasické pantomimy k butó, od fyzické komedie až po současné mimické divadlo. Smát se i brečet, pak můžete bez jediného Radimova slova – k jeho umění totiž nejsou potřeba. Vyjádření je čistě tělesné a pojí pohybovou virtuozitu s herectvím. Zkrátka uvidíte, co dnes znamená pantomima," zve na jedinečný večer manažerka divadla Jitka Honsová.

Radim Vizváry je absolventem Hudební a taneční fakulty AMU v Praze, kde dosáhl nejvyššího, doktorského vzdělání. Je držitelem Ceny Thálie 2016 v kategorii Balet, pantomima nebo jiný tanečně dramatický žánr za herecký výkon v představení Sólo, polské ceny Perla za autorské představení Lorca a mnoha dalších ocenění u nás, v Evropě nebo USA. Roku 2014 se stal členem významných osobností Oxford Encyclopedia.

Jako autor, režisér nebo choreograf má na svém kontě stovku představení a jako interpret představil svou uměleckou práci téměř v celé Evropě nebo v USA, Asii a Africe. Ve své vlastní tvorbě se nejvíce specializuje na pantomimu, rozvíjí ji do současné podoby a řeší problematiku nonverbálního divadla, a to i ve sféře pedagogické a teoretické.

Vstupenky si můžete rezervovat přímo zde.