Dokud se zpívá, ještě se neumřelo. Divadlo spouští originální novinku

Novoroční přání pro diváky slovácké scény, která divadelníci zveřejňovali na svém Facebooku, pojal každý herec po svém. Velmi originální byl Petr Čagánek, který složil, nazpíval a zahrál na kytaru píseň s názvem Bude líp. Tu si prozatím pustilo více než deset tisíc lidí a od toho byl krůček k originálnímu nápadu - skládat pravidelně, a to podle přání diváků.

Petr Čagánek je nadaný písničkář

Jak to všechno začalo?

„Chystal jsem se na silvestra s rodinou na chalupu a vzpomněl jsem si až ten den, že mám připravit novoroční přání pro naše diváky. A protože jsem to slíbil, musel jsem to splnit. Takže jsem nakonec odjížděl až o dvě hodiny později a jelikož mě tlačil čas, vzniklo to celé strašně rychle,“ popisuje Petr.

Vzal tři akordy, jednoduchou melodii, napsal text na téma roušky, karanténa, Vánoce a silvestr, přidal roušku na obličej a začal improvizovat. „Pak jsem už jen nahrál druhý hlas, pustil kameru a písničku natočil. Za dvacet minut bylo hotovo,“ prozrazuje písničkář.

„Kdyby po mně ale někdo chtěl, abych to teď zahrál znovu, tak tu melodii už neznám a rozhodně to nedám,“ směje se Čagi, jak mu přezdívají kolegové a kamarádi.

Písničku napíše každé dva týdny. O čem bude, rozhodnou diváci

„Peťo, nezklamal jsi, parádní,“ napsal pod video na divadelním facebooku Vít Ondráš. „Tento humor už mi vážně moc chybí! Petr Čagánek, naše star,“ dodala Marina Gabajová.

Takové a další komentáře se začaly hromadit pod písničkou a skákaly i počty zhlédnutí. „Video zatím vidělo přes deset tisíc diváků, na což bychom v reálu v divadle potřebovali téměř třicet vyprodaných repríz. To jsme samozřejmě nemohli nechat bez povšimnutí,“ usmíval se mluvčí Slováckého divadla Josef Kubáník, který spravuje i sociální sítě. „Petrovi jsem zavolal a potěšilo mě, že souhlasil s tím, že písničky bude skládat pravidelně,“ dodal.

„Mám velkou radost, opravdu velkou. A protože to baví mě a zdá se, že to baví i vás, rozhodl jsem se, že se takto na facebooku budeme potkávat každých 14 dní. Mám na vás ale prosbu. Piště mi do komentářů, o čem by ta písnička měla být. A téma, které získá nejvíc lajků, se pokusím uchopit a vás překvapit. Mějte se krásně a zůstaňte věrní Slováckému divadlu,“ vzkázal Petr publiku a včera večer představil píseň, jejíž téma navrhla Petra Sucháčková.

„Mně by se líbila písnička na téma zabíjačka a k tomu patří i uzení,“ napsala divačka. Jak se novinka Petrovi podařila, si diváci mohou poslechnout na Facebooku divadla.