Dvě nové zkoušíme a se třemi starými se loučíme

Informujeme o zkoušení nových dvou inscenací. Pravda ale také je, že další tři z repertoáru stahujeme. Jde o dva muzikály, které ovšem (co do čistoty žánru) opravdovými muzikály vlastně tak úplně nejsou a jednu komorní hru pro tři herečky a dva herce. Oba hudební tituly vznikly v dílně Jiřího Suchého a Jiřího Šlitra, oba byly dokonce zfilmovány. Kdyby tisíc klarinetů je ve své podstatě hudební revue, Dobře placená procházka pak komickou operou. Čistou činohru, kterou jsme uváděli na Malé scéně pod názvem Pohřešované zahrajeme brzy také naposledy…

„Klarinety“ zaujaly především díky slavným hitům divadla Semafor, nastudoval je před dvěma lety Igor Stránský, „Procházka“ oslovila hlavně milovníky jazzu, režíroval ji Radek Balaš. Pohřešované byli určeny především studentskému obecenstvu, uvedli jsme je v režii Petra Mašky.
„Klarinety byly dlouho hitem, na který nebylo možné sehnat lístky,“ vybavuje si čas několik měsíců po premiéře režisér Stránský a připouští, že velký zájem publika způsobily především zmiňované písničky hrané a zpívané na jevišti za doprovodu živé kapely. „Velmi nás také potěšilo, že nás podporovaly i hvězdy, které proslavil známý film. Tedy Eva Pilarová, Karel Gott, Hana Hegerová či Pavlína Filipovská,“ říká. Zároveň ale připouští, že Dobře placená procházka ambice divadla nenaplnila. „Mohli jsme s tím počítat, ačkoliv i při ní hraje na jevišti živá kapela. Na rozdíl od ´Klarinetů´ ale v inscenaci nezní ony známé hity,“ říká na rovinu ředitel. Přesto se však i o Dobře placené procházce mluvilo i za hranicemi regionu, když představitel Listonoše Tomáš Šulaj zazpíval svoji skladbu na prknech divadla Semafor na koncertu spolu s autorem Jiřím Suchým.
Kdyby tisíc klarinetů uvidí diváci naposledy čtvrtý květnový pátek, Dobře placená procházka se rozloučí ve středu 25. června od 19.00 hodin (vidět ji můžete také v úterky 6. a 13. 5. a ve středu 21. 5., vždy od 18.00 hodin a ve stejný čas také dnes!). Pohřešované mají před sebou ještě tři reprízy: 7., 14. a 28. 5., pokaždé od 18.00 hodin. Termín a sedadla, která by vám nejvíc vyhovovala, si vyberte prostřednictvím služby E-VSTUPENKY

V každé ze tří končících inscenací spolu hrají Klára Vojtková a Tomáš Šulaj, což je patrné z těchto fotografií:

v komické opeře Dobře placená procházka   v hudební revue Kdyby tisíc klarinetů   v Pohřešovaných (uváděno na Malé scéně)