Dvě otázky a odpovědi o Deskovém statku

Kromě Josefa Kubáníka v ústřední roli makléře Fistra  se v komedii Deskový statek, která má v sobotu premiéru, objeví podstatná část hereckého souboru Slováckého divadla. „Diváci uvidí, že za uplynulých sto let se v politice nic nezměnilo,“ říká Petr Čagánek.

Diváci se mohou těšit na výkony Terezy Hrabalové, Terezy Novotné, Pavla Hromádky, Davida Vaculíka, Petra Čagánka nebo Pavla Majkuse. Pavlína Hejcmanová s Davidem Macháčkem si nejen zahrají, ale taky zazpívají písně ve stylu éry Petera Dvorského nebo Ondřeje Havelky.

Otázka pro Josefa Kubáníka, představitele realitního makléře Fistra

Fistr se zdá být prohnaným a zdatným obchodníkem nejen realitami. Jak jste jeho postavu pojal, co byste jeho prostřednictvím rád divákům sdělil?
„Protože jde o komedii, a to velmi dobře a velmi vtipně napsanou, tak stačí jen divákům všechno, co autor napsal, převyprávět. Lehce, elegantně, vtipně a s noblesou. Uvidíme, jak se nám to podaří.“

Otázka pro Petra Čagánka, představitele zámečníka Němečka

V čem podle vás tkví aktuálnost Deskového statku?

„Jsou v něm obsaženy politické a mocenské boje, což se dá velmi dobře vysledovat i v dnešní době. Jak říká pan režisér: je to pořád stejné, stálý boj o moc. Akorát tady to máme podané vtipnou formou, věřím, že diváci se pobaví. A hlavně, když to diváci uvidí, myslím, že si řeknou, že za sto let se nic nezměnilo.“