„Eugenie má můj obdiv,“ říká o své postavě v Lichožroutech Tereza Hrabalová

„Emo punkerka, která má problémy s rodiči. Přeje si studovat herectví, i když máma by ji viděla spíš na ekonomce.“ Tak charakterizoval režisér Lukáš Kopecký postavu Eugenie, která v nové pohádce Lichožrouti představí paralelu jejich příběhů v lidském světě.

Tereza Hrabalová v Lichožroutech ztvární lidský svět

Výraznou roli svěřil režisér mladé talentované herečce Tereze Hrabalové.

„Eugenie je mi hodně blízká, cítím k ní sympatie a zároveň obdiv, že se dokáže postavit rodičům. Já měla to štěstí, že mě maminka podporovala ve výběru střední školy, tudíž herecké konzervatoře, jako má i  Eugenie. Ale jako vždy do postavy dám něco ze sebe, “ říká Tereza, která se zároveň připravuje na roli Máří Magdalény v kultovním muzikálu Jesus Christ Superstar pod vedením Doda Gombára.

Zároveň přiznává, že jako dítě ji Lichožrouti minuli a maminka jí četla spíš klasické pohádky.

„Moc se mi líbí akční příběhy pro děti plné dobrodružství i zdravého strachu o hlavního hrdinu nebo jeho kamarády. Myslím, že to do dětského světa určitě patří. A v Lichožroutech je toho opravdu plno. Výhodou je, že můžou zaujmout opravdu celou rodinu,“ dodává Tereza s tím, že ji hodně překvapil i mezinárodní úspěch Lichožroutů. Ten ostatně při zahajovací zkoušce potvrdil i Lukáš Kopecký.

„Když jsme byli na návštěvě u výtvarnice Lichožroutů Galiny Miklínové, všiml jsem si, že měla knihovnu plnou cizojazyčných výtisků Lichožroutů. Je to zkrátka takový náš český Harry Potter,“ myslí si Lukáš Kopecký.