Externistky o Chicagu: "V divadle se o nás starají jako o vlastní"

Americký satirický jazzový krimi muzikál Chicago v režii Lindy Keprtové vstoupí na jeviště Slováckého divadla už v sobotu 22. června, kdy proběhne dlouho očekávaná a velkolepá premiéra. Kromě osvědčených tváří se na scéně v rolích vězeňkyň objeví osm hostujících externistek, které vzešly z lednového konkurzu. Na uherskohradišťském jevišti si většina z nich zahraje poprvé, tak jsme se děvčat zeptali, jak se jim ve Slováckém divadle líbí, a jak se těší na premiéru.

Klára Jelínková (Company): Když jsem v tomto divadle byla na prvním představení, záviděla jsem mým spolužačkám (Elišce, Stance, Simči a Světlance), že během mého studijního pobytu ve Španělsku se staly součástí tak povedené hry, jako byla Hra o pyžama. Říkala jsem si, jaké by to asi bylo, kdybych tam stála s nimi. A ejhle! Čas uplynul a stojím tu s Eliškou na vysněných prknech. Mám velkou radost, že můžu spolupracovat s vaším souborem a dalšími prima hosty. Premiéra bude velkolepá, těším se na ni!

Štěpánka Kocábová (Company): Slovácké divadlo navštěvuji už odmalinka, a jelikož pocházím z Uherského Hradiště, nebudu lhát, že mým snem nikdy nebylo zahrát si právě tady v divadle. Teď se mi to plní a já jsem nadšená! V divadle se o nás starají jako o vlastní, všichni jsou moc milí, ochotní, pracovití, vtipní. Zkoušení je, občas trošku, náročné, ale věřím, že výsledek bude stát za to!! Čeká nás ještě skoro měsíc zkoušení, ale už teď se těším, až bude celý proces hotový a Chicago uvidí první diváci.

Aneta Poláchová (June, vězeňkyně): Zkoušení muzikálu Chicago je pro mne velmi magické, jelikož je to můj „osudový“ muzikál. Tato inscenace mě provází od konce čtvrtého ročníku na SOŠ ve Starém Městě, kde jsem studovala obor Ekonomika a podnikání. Tradice výletu do Prahy v maturitním ročníku neminula ani nás. Na programu bylo i představení, a to v divadle pod Palmovkou právě muzikálu Chicago, ve kterém shodou okolností hrála má nynější alternace Eliška Machačová. Muzikál jsem znala z jeho filmové verze, ale v divadle to pro mě byla premiéra, která mě velmi nadchla. Zjištění ve 4. ročníku na Konzervatoři Jaroslava Ježka, kde studuji obor Muzikál, že maturitním představením bude muzikál Chicago a zároveň role Velmy Kellyové, byl mým splněným snem. A v plnění snů pokračuji zjištěním úspěšného konkurzu do mého rodného a milovaného Slováckého divadla, do muzikálu CHICAGO. Sen se stal skutečností. Proto si této příležitosti velmi vážím a užívám si každou chvíli na jevišti ve společnosti skvělých herců a celého týmu. Věřím, že představení bude velkým překvapením a jeho úspěšnost jen poroste. 

Karolína Hýsková (Kitty, vězeňkyně): První věta, kterou jsem zaslechla od náhodné kolemjdoucí při mé první návštěvě Uherského Hradiště, zněla: „Já bych se přestěhovala, ale nevím kam.“ Po mé měsíční zkušenosti s městem a divadlem bych jí určitě řekla: „Nikam! Tak milé lidi, výborné divadlo, herce a krásný slovácký přízvuk jen tak nenajdete. A ještě k tomu dávaj 22.6. Chicago!“ Těším se a děkuji za možnost tady být.

Jana Drgová (Annie, vězeňkyně): Ve Slováckém divadle se zatím, krůček po krůčku, rozkoukávám, seznamuju se s novými lidmi, novým prostředím. Atmosféra je tu ale velmi přátelská. Na premiéru jsem sama strašně zvědavá a doufám, že si ji všichni náramně užijeme. Těším se moc.

(blš)