Fraška à la krab míří k derniéře

Už jen poslední tři reprízy zbývají do derniéry bláznivé komedie Fraška à la krab (krabaret). Vidět ji máte možnost na velké scéně již 18. května od 17.00 hod. a v úterý 24. května, také od 17.00 hod. Nebo si ji můžete vychutnat v intimnějším prostředí na Malé scéně a to v pátek 20. května od 19.00 hod.

Jak na zkoušení hry vzpomíná David Vacke se dočtete v rozhovoru, který vznikl pro Dobrý den s Kurýrem - ZDE...
A co si o hře myslí Petr Čagánek?

Petře, zkus, prosím, pro diváky, kteří Krabaret ještě neviděli, inscenaci co nejpřesněji charakterizovat.
Každý, kdo alespoň trochu miluje slovní hříčky, hrátky se slovy, či vůbec český jazyk, si přijde na své. Kromě toho je tu velmi zajímavý příběh. Zuzana a Jáchym si přivezou z dovolené od moře kraba, který jim dokonale nabourá jejich už tak velmi narušený vztah. Vzniká milostný trojúhelník: Zuzana - Jáchym - Krab. O humor není nouze. A především, celý kabaret je protkán nádhernými melodiemi z pera Přemysla Ruta.

Jaký máš ty sám vztah k žánru kabaret?
První kabarety ve Slováckém divadle jsem nezažil. Jsem ale rád, že se můžu touto hrou pokusit navázat na tehdy úspěšnou éru právě tohoto žánru. Baví mě ta hravost. Baví mě kombinace mluveného slova a písní. Takže vztah veskrz velmi kladný.

Už tě kolegové na jevišti něčím zaskočili? Mile či nemile…
Nevím, jestli zaskočili, ale překvapili určitě. Každá repríza je něčím nová. Hravost samotného textu nás někdy vybízí k novým vtípkům či lehké improvizaci. A je to většinou k dobru věci. Nemilé zaskočení nastává při výpadku textu. Kohokoliv.

Máš ty sám Malou scénu rád?
Člověk tu nehraje zas tak často, tak si to užívám. Navíc kontakt s divákem je tu jiný než na hlavní scéně. Řekl bych, že jsme si tu tak nějak blíž.