Herci hlásí pokoření neuvěřitelné hranice: 500 nákupů pro seniory

Po celou dobu karantény zajišťovali herečtí kolegové a kamarádi David Vacke a Jiří Hejcman nákupy pro obyvatele domova seniorů v Uherském Hradišti. Před pár dny hlásili pokoření jedné neuvěřitelné hranice.

„Dosáhli jsme s Jirkou na cifru pěti set nákupů pro klienty domova pro seniory, po dnešku jsme konkrétně na čísle 520,“ říká David Vacke a přidává další statistiky. „Celkem jsme během 16 nákupních výjezdů navštívili 12 různých obchodů či provozoven. V jeden den jsme zvládli nejvíce 54 nákupů.“

Z domova pro seniory mají David s Jirkou vždy perfektně připravené seznamy. „Těší nás, že zaměstnanci všech dotčených obchodů jsou velmi ochotní  a vycházejí vstříc našim nevšedním požadavkům a dotazům,“ říká představitel Mirka Dušína a jedním dechem dodává, že občas musí vysvětlovat, proč do obchodů chodí vždy v hodinách vyhrazených pávě pro nákupy seniorů.

Čaganem do hlavy, nebo sladká odměna?

„Někteří senioři u pokladen si zřejmě myslí, že těch padesát tašek plníme pro svou osobní potřebu a nemístně zabíráme jejich čas a prostor. Dnes Jirka málem dostal čaganem do hlavy,“ směje se David s tím, že naopak od jedné nakupující dostali za pokladnou sladkou odměnu jako poděkování za jejich aktivitu. „A také často slýcháme povzbudivá slova našich diváků o tom, jak jim divadlo chybí a jak moc se těší na další představení,“ potvrzuje, že diváci na své Slovácké divadlo nezapomněli.

A co bude dál, až se divadelní život opět naplno vrátí do starých kolejí? „Samozřejmě, že dokud půjdou nákupy skloubit s rozjíždějícím se provozem divadla, budeme v nich pokračovat,“ uzavírá David Vacke.