Herci v létě vyrazí do Luhačovic a do Strážnice

Přestože o prázdninách většina divadel nehraje, herci Slováckého divadla nebudou zahálet ani v létě. V srpnu potěší návštěvníky tradičního festivalu Divadelní Luhačovice a zavítají do Letního kina ve Strážnici. "Na 21. ročníku přehlídky komorní divadelní tvorby Divadelní Luhačovice odehrajeme naši úspěšnou komedii Dva úplně nazí muži v režii Lukáše Kopeckého. Návštěvníci Letního kina ve Strážnici pak uvidí Rychlé šípy, které už před devatenácti lety nastudoval režisér Robert Bellan," upřesnil ředitel divadla Michal Zetel

Bravurní komedii současného francouzského dramatika a herce Sébastiena Thiéryho Dva úplně nazí muži uvedlo Slovácké divadlo jako první titul roku 2019. Komedie s Tomášem Šulajem, Pavlem Šupinou, Klárou Vojtkovou a Petrou Staňkovou se těší u diváků velké oblibě a inscenace je téměř neustále vyprodaná. Na festivalu Divadelní Luhačovice ji slováčtí divadelníci odehrají ve čtvrtek 22. srpna od 19.30 hodin.

Legendární komedii Rychlé šípy má Slovácké divadlo v repertoáru už od roku 2000. Inscenace, která na podzim oslaví jubilejní 500. reprízu, zároveň zakončí letošní sezónu, kdy se herci poprvé představí na Kolejním nádvoří v Uherském Hradišti. Akce je součástí Slováckého léta a proběhne v neděli 30. června. Ve strážnickém Letním kině se mohou diváci na Rychlé šípy těšit v sobotu 24. srpna od 19 hodin.