Herci pilně cvičí hudební čísla k Chicagu

Že je připravovaný americký jazzový krimi muzikál Chicago pro herce velkou výzvou, o tom nemůže být pochyb. Divadelníci se už pustili do pečlivých příprav a pilně cvičí hudební čísla ke slavné muzikálové klasice a očekávanému kusu v režii Lindy Keprtové.

"Mým úkolem je zhruba ve dvaceti písničkách hlídat čistotu jednotlivých vokálů, hlasů, vícehlasů, správnost not, někdy i správnou výslovnost," prozradil herec a korepetitor Petr Čagánek, který svým kolegům pomáhá jednotlivá hudební čísla nastudovat.

"Hraju Billyho Flynna, zlatoústého advokáta, který okouzlí všechny svým šarmem, a moc se na zkoušení těším. Teď jsme s holkama zkoušeli úvodní písničku Můj cíl, což je moje nejoblíbenější píseň," dodal herec a představitel hlavní mužské role Tomáš Šulaj.

"Já se těším moc. Myslím, že máme skvělý tvůrčí tým, který je převážně seskládaný ze samých super žen. Výzvu vidím v každém okamžiku, kdy buď musím na jevišti tančit, nebo zpívat. A bojím se jen toho, že se s tímto představením dostaneme na nějaký budapešťský festival! Sice toho moje postava nenamluví hodně, ale když už pusu otevře, tak z ní jde plynulá maďarština," doplnila s úsměvem herečka Petra Staňková.

Premiéra Chicaga se uskuteční v sobotu 22. června. Na jevišti se objeví téměř celý soubor a chybět nebudou atraktivní taneční a pěvecká čísla v choreografii Hany Achilles a výpravě Evy Jiřikovské a také živá kapela pod vedením hudebníka, skladatele, korepetitora a multiinstrumentalisty Josefa Fojty.