Divadelníci vystoupí na benefičním koncertě pro Uherskohradišťskou nemocnici

Uherskohradišťská nemocnice po Roku seniora, Roku Výživy, Roku mozku a Roku srdce přichází letos s celoročním projektem Rok dítěte. Stejně jako v předchozích letech je cílem prevence, vzdělávání, benefiční akce i nové přístrojové vybavení. „Slovácké divadlo se bude na této akci podílet benefičním koncertem a návštěvníci se tentokrát mohou těšit na oblíbené písničky z muzikálu Hra o pyžama v podání našich herců,“ uvedl mluvčí divadla a herec Josef Kubáník.

Prostředí, v němž se tento proslulý americký crazy muzikál odehrává, je poněkud netradiční – je jím totiž továrna na pyžama. Jedno ze zásadních děl velké éry klasických muzikálů čtyřicátých a padesátých let se dočkalo nejen filmové verze, ale v posledních letech i mimořádně úspěšného návratu na newyorskou Broadway i londýnský West End.

Ve Slováckém divadle měla Hra o pyžama v roce 2016 svou českou premiéru a režie se chopil mladý, ale už řadou českých jevišť protřelý režisér Mikoláš Tyc.

Akce se uskuteční v neděli 26. srpna od 17 hodin na heliportu v areálu Uherskohradišťské nemocnice. V případě nepříznivého počasí se koncert ruší.