Herec Pavel Šupina: "Na kus řeči považuji za obrovskou výzvu"

Jeden z nejmladších členů souboru Slováckého divadla, herec Pavel Šupina, se v letošním roce ujal nového úkolu. Kromě toho, že se pravidelně objevuje na jevišti, nejnověji například v komedii Dva úplně nazí muži, začal moderovat pořad Na kus řeči. Ten se pravidelně, vždy v pátek před premiérou, koná v Kafe UprostředUherském Hradišti a Pavel Šupina během večera formou besedy seznamuje návštěvníky s tvůrci a herci, kteří se na dané inscenaci podíleli.

"Poslední zkušenost, tedy Na kus řeči o Kosmickém jaru, pro mě nebyla moc příjemná. Zažil jsem si hodinu utrpení a jediné co jsem chtěl, tak bylo zmizet pryč. Nechal jsem se na začátku rozhodit a už se v sobě nedokázal srovnat a celé jsem to vnímal jako hodně špatnou skutečnost. Mám za sebou zatím dva tyto večery, oba naprosto odlišné," říká herec.

Přiznává, že jít jen tak "s kůži na trh" před dav lidí a být na první dobrou v klidu, pro něj není jednoduché. "Působím rozpačitě, protože nechci nic zpackat. Musím se alespoň trochu cítit zabydleně v prostoru i mezi lidmi. Na kus řeči u inscenace Dva úplně nazí muži to nabízel alespoň trochu, byl jsem tam s lidmi, se kterými jsem dva měsíce intenzivně pracoval a vytvořila se z nás skvělá parta, a navíc to bylo odlehčené téma. Debata nějak plynula sama i přes mou nervozitu a místy byla dokonce i vtipná," dodává sebekriticky, ale s úsměvem Pavel Šupina.

"U Kosmického jara jsem nebyl součástí týmu a bylo to znát. I když jsem navštívil nějakou tu zkoušku, zhlédnul veřejnou generálku a stýkal se s lidmi, kteří na tom pracovali, i přes to všechno bylo těžké se při diskusi cítit uvolněně. K tomu všemu ještě Kosmické jaro nese zatěžkanější témata otázek života a smrti, věcí člověka přesahujících a samotné existence veškerenstva. Mám za sebou tedy dvě naprosto odlišné zkušenosti. Ta první mě bavila a měl jsem z ní radost. Při druhé jsem trpěl a chtěl jít pryč. Každopádně obojí zkušenost je nesmírně cenná a obohacující a jsem rád, že jsem si je obě mohl projít. Sám jsem zvědavý, co nabídne ta třetí. Takže ano, považuji to za obrovskou výzvu a občas si říkám, jestli mi to za ty nervy a stres stojí," uzavírá.

Březnové Na kus řeči se uskuteční v pátek 22. března od 19 hodin před premiérou klasické ruské komedie Les, kterou se souborem právě připravuje režisér Roman Groszmann.