"Herec se musí v kostýmu na sto procent cítit," říká dámská krejčová Pavlína Kočvarová

Pavlína Kočvarová je součástí týmu Slováckého divadla od roku 2011. Na starosti má dámskou garderobu a svou práci miluje. "Nejedu do práce, ale jedu do divadla, to je diametrální rozdíl, cítím se tady jako doma. Rodiče divadelníci nikdy nebyli, ale mě to k divadlu z nějakého důvodu táhne," říká.

Pavlína Kočvarová momentálně pracuje spolu s výtvarnicí inscenace Zuzanou Přidalovou na kostýmech k chystané novince režiséra Michala Zetela Kosmické jaro. "Skvělé je, když výtvarník ví, co od nás, jako realizátorek jeho představ, může očekávat. Tím pádem máme i my určité pravomoci, to znamená, že pokud si nejsme s kolegyní Drahomírou Ulmovou, která má na starosti pánskou garderobu, něčím jisté, jsme s výtvarníky v kontaktu a můžeme s nimi cokoli konzultovat," dodává.

U divadelních kostýmů je podle Pavlíny Kočvarové nejdůležitější, aby dobře padly. "Když herec nebo herečka v podstatě prodává své tělo, je důležité, aby byly kostýmy dobře padnoucí, herec se musí v kostýmu na sto procent cítit," uzavírá.

Celý rozhovor si můžete přečíst v novém čísle divadelního dvouměsíčníku Časopis, který je zdarma k dispozici přímo v divadle.