Herečka Anna Pospíchalová se vrací

Neobešel se bez ní žádný muzikál Slováckého divadla. Diváci ji obdivovali také jako Roxanu v Cyranovi, co odhazuje svůj širák v dáli, či Olinku v sugestivní Maškarádě. Ano, řeč je o Anně Pospíchalové, která před pěti lety opustila angažmá Slováckého divadla, aby se věnovala rodině a dětem. Mateřská dovolená je už ale u konce a oblíbená herečka se od listopadu na uherskohradišťská prkna vrací.

„Ze začátku jsem myslela, že mi smutno ani tak moc nebude. Ale teď… Jak já jsem se těšila,“ usmívá se maminka pětileté Emilky a tříletého Matouše. Ačkoliv s rodinou žila v Praze, dění ve Slováckém divadle sledovala a věděla o všem, co se v něm stalo. „Jakmile jsem měla chvilku času, už jsem brouzdala po divadelních internetových stránkách,“ přiznává. Pak už jí to nedalo a začala se na Moravu vracet nejenom prostřednictvím internetu. „Když jsme měli volný víkend, hned jsme jeli do Hradiště. To se totiž nedá s Prahou srovnat. Jsou tady daleko milejší lidi, víc se usmívají a víc se mají i rádi,“ dodává Anna Pospíchalová a rozhodla se s manželem Jiřím postavit dům v nedalekém Zlechově. „Už se těším, až budu jezdit do divadla na kole a klidně i na koni,“ je rozhodnutá oblíbená herečka.
A kdy ji diváci uvidí zase na jevišti? „V prosinci se vrátím do muzikálu Donaha! a pak začnu zkoušet muzikál Kdyby tisíc klarinetů. Mimochodem – ten je mi souzený. Díky němu jsem se vlastně dostala do Slováckého divadla, protože role v něm byla mojí absolventskou. A vida – teď se s ním budu vracet zase,“ uzavírá pětatřicetiletá herečka.