Herečka Pavlína Hejcmanová o Chicagu: "Na Velmě mě baví její rafinovanost"

"Myslím, že je určitě hlavně potřeba být v kondici. A k tomu mi myslím výrazně pomohlo běhání, které mi poslední dobou dělá velkou radost, je to úžasný relax. Jinak samozřejmě pilně trénujeme choreografie a každý den si zpívám," říká herečka Pavlína Hejcmanová, která v Chicagu ztvární jednu z hlavních rolí, vražedkyni Velmu Kellyovou.

Jak se má Pavlína Hejcmanová před premiérou Chicaga?

Díky, mám se fajn. Trochu mám pocit, že čas plyne nějak moc rychle, ale jinak to celkem jde.

V tomto slavném muzikálovém kusu si zahraješ postavu vražedkyně Velmy Kellyové. Jak se ti tato role zkouší, a těšíš se na premiéru?

Těším se moc! Na Velmě mě baví její rafinovanost, která je vlastně někdy docela naivní. Je sobecká a pyšná, ale zároveň je živočišná a nikdy se nevzdává. Zkoušení mě opravdu baví!

Vyžaduje příprava na nejočekávanější událost sezóny nějakou speciální přípravu?

Myslím, že je určitě hlavně potřeba být v kondici. A k tomu mi myslím výrazně pomohlo běhání, které mi poslední dobou dělá velkou radost, je to úžasný relax. Jinak samozřejmě pilně trénujeme choreografie a každý den si zpívám. Máme totiž skvělé sousedy, kteří zatím neprotestují.

Vystudovala jsi muzikálové herectví. Snila jsi někdy o tom, že si zahraješ v Chicagu?

Upřímně? Ne. Ale není to proto, že by mi Chicago nepřišlo zajímavé. Já jsem prostě nikdy žádnou vysněnou roli neměla. Asi je to proto, aby mi pak nebylo líto, že tu konkrétní roli nedostanu.

Na jevišti bude i živá kapela. Co to pro tebe jako herečku znamená?

Jelikož vím, že naši muzikanti jsou perfektní profesionálové, je to pro mě určitá úleva. Protože kdyby se stalo něco nečekaného a já bych třeba z nějakého důvodu nestihla nástup do písničky, kluci na mě prostě počkají. Ale samozřejmě jsme jenom lidi, takže je to vždycky trochu vzájemný adrenalin, což je super.

Muzikál je žánr, který „hraje, zpívá a tančí“. Která z těchto tří částí je pro tebe nejobtížnější?

Jejda, no tak samozřejmě se musím ještě hodně zdokonalovat ve všech těchto částech. Ale na muzikálu se mi líbí spíš ta symbióza všech tří složek - já jako divák netoužím po jednotlivé dokonalosti, ale po dokonalém jednotném zážitku. A to samé přeju i našim divákům - aby se jim naše představení líbilo jako celek.

Kromě práce v divadle jsi i maminkou a manželkou. Daří se ti skloubit rodinu a divadlo?

Snažím se. Samozřejmě nebýt manžela (Jirka Hejcman), nebyla bych schopná vše zvládnout. Staráme se o děti a domácnost spolu a navzájem chápeme, jak je pro nás divadlo důležité. Pro život je prostě důležité najít si správného parťáka.

Blanka Šmejdovcová