Herečka Tereza Groszmannová: "Slovácké divadlo má příjemnou atmosféru a fajn lidi"

Oblíbená komedie Slováckého divadla Dva úplně nazí muži, která včera oslavila už 30. reprízu, má po prázdninách novou hereckou posilu. Tou je členka činohry Národního divadla Brno Tereza Groszmannová, která převzala v inscenaci roli Catherine po těhotné Kláře Vojtkové.

Terezo, ve Slováckém divadle jste v nové sezóně „naskočila“ do inscenace Dva úplně nazí muži, kde jste převzala roli Catherine po Kláře Vojtkové. Jak se cítíte na uherskohradišťském jevišti?

Velmi dobře, Slovácké divadlo má příjemnou atmosféru a fajn lidi.

Dostala jste se už někdy v divadle do podobné situace?

Ano, hostovala jsem za podobných okolností v Olomouci i v Opavě. Vždy to byl záskok za těhotnou kolegyni.

Od kolegů jsem zaslechla zatím jen samou chválu, oceňují především Vaši pečlivou a dokonalou přípravu. Baví Vás role Catherine, a jak Vás herečtí kolegové přijali?

Je to moc hezká role a ještě ke všemu výborná komedie. Mám štěstí na dobré kolegy… přijali mě krásně.

Vy jste členkou činohry Národního divadla v Brně. Liší se v něčem podstatném práce tam a v Uherském Hradišti?

Vůbec ne, jediné, co je pokaždé jiné, a to je všude stejné, že styl práce, nálada a podobně záleží na režisérovi. U této komedie je mi líto, že jsem to s nimi neprosmála hned od začátku.

Dva úplně nazí muži je absurdní komedie. Co Vy a tento obor? Jaký žánr Vám sedí?

Přesně tenhle… a pak můj oblíbenec Carlo Goldoni.

Na závěr, prozradíte, co Vás v letošní sezóně ještě čeká a na co se těšíte?

U nás v Národním divadle v Brně mám za sebou premiéru Mirandolíny Carla Goldoniho, teď mě čeká Klásková v Lucerně a pak Slaměný klobouk.

Tereza Groszmannová

Herečka Tereza Groszmannová působí v brněnském Národním divadle od roku 1994, kdy ji tehdejší šéf činohry František Derfler angažoval do angažmá činohry. Její první rolí byla Princezna Pampeliška ve stejnojmenné pohádce Jaroslava Kvapila, kterou v Mahenově divadle nastudoval režisér Radovan Lipus.

Několik let strávila na Apeninském poloostrově v Itálii, kde natočila dva filmy a dva televizní seriály, kde se před kamerami mimo jiné setkala i s Terencem Hillem. Byla jí udělena cena za přínos italské kultuře a rovněž cena novinářského syndikátu.

Hrála rovněž v televizním filmu Slečna Guru, v dvanáctidílném seriálu Motel Anathema či  princeznu Linu v televizní pohádce O třech ospalých princeznách.

(blš)