Z herečky Petry Staňkové bude kadeřnice

Herečka Slováckého divadla Petra Staňková si vyzkouší novou profesi. Před kamerou internetové televize Stream.cz se už letos na podzim objeví ve známém seriálu Kadeřnictví jako mladá kadeřnice.

"Hraju tam postavu Danči, která právě dokončila učňák a do kadeřnictví přichází nová. Je celkem nemotorná, většinou spíš něco vyvede, než že by kolegyním pomohla, nebo se něčím cpe. Ale holky ji mají rády a snaží se jí pomoct. Celé natáčení bylo strašně fajn a bavilo mě nasávat nové zkušenosti, navíc se tam sešla moc přátelská parta lidí. Tak se těším na výsledek," říká mladá herečka.

Petra Staňková (na snímku v zákulisí komedie Mnoho povyku pro nic) si zahraje po boku zkušených kolegyň Jany Krausové, Veroniky Gajerové, Jany Bernáškové a Sandry Černodrinské v režii Ivo Macharáčka. Prozradila také, jak se jí natáčení líbilo a v čem se liší od hraní v divadle.

"Zkušenost je to opravdu trochu jiná, člověk natáčí to stejné na několik záběrů a nemá takovou volnost pohybu, protože si musí hlídat kamery. A navíc kamera nesnese moc hraní, takže co na jevišti vypadá dobře, tak na kameru je moc a musí neustále ubírat a skoro nehrát, což je vlastně těžké. Tak uvidíme, jak to dopadlo," dodává herečka.