Herečky Rázlová a Postlerová budou hostovat ve Slováckém divadle

Dvě velké herecké hvězdy, učitelka a studentka, jeden příběh podle skutečné události. Regina Rázlová a Simona Postlerová přivezou divákům do Uherského Hradiště 1. března jedinečnou inscenaci Miss Dietrich lituje.

Zajímavostí je, že starší z herecké dvojice byla hereckou pedagožkou na DAMU té mladší. Životopisné drama o životě hollywoodské hvězdy Marlene Dietrich režíroval Radovan Lipus a pražské Divadlo Ungelt ho s úspěchem uvádí už dva a půl roku.

Regina Rázlová

Narodila se v roce 1947 a vystudovala pražskou DAMU.  Poté působila v kladenském divadle. Zlomovou se pro ni stala role v dnes už kultovní komedii Utrpení mladého Boháčka z roku 1969, kde jí dal příležitost ukázat talent režisér František Filip. Později se objevila i v Divadle E. F. Buriana nebo v Národním divadle v Praze. Na jevišti Divadla Ungelt se objevila po dlouhé profesní pauze v roce 2014 jako Charlotta v dramatizaci novely Kurtizána nebo v hlavní roli australské tragikomedie Mezi úterým a pátkem. V osobitém pojetí legendy světové kinematografie Marlene Dietrich odkrývá další herecké polohy.

„Ta hra se odehrává v době, kdy se Marlene už uzavřela veřejnosti. Nejzajímavější na tom je to, jak se tak velká umělkyně vyrovnává s osaměním,“ řekla Regina Rázlová o své aktuálně nejúspěšnější roli.

Simona Postlerová

Pochází z herecké rodiny a k divadlu byla vedena od malička. Narodila se v roce 1964 a vystudovala pražskou divadelní akademii. Vzápětí začala hostovat v Národním divadle a na konci 80. let tam přijala angažmá. Dnes působí v Divadle na Vinohradech a v Divadle Ungelt. Před kamerou se objevila poprvé v roce 1983 v televizním filmu Stříbrný smrček a od té doby ztvárnila bezpočet filmových, ale i divadelních rolí. Mezi ty nejvýraznější patří úloha Marie Rivy, dcery slavné filmové hvězdy v inscenaci Miss Dietrich lituje.