Hit 1+2=6 slaví 120. reprízu!

Oblíbená komedie 1+2=6 (Jeden a dvě je šest) dnes slaví 120. reprízu. Inscenace, kterou nastudoval stejně jako legendární Rychlé šípy režisér Robert Bellan, je letos v repertoáru už jedenáctým rokem. Česká premiéra se uskutečnila 26. května 2007.

"Komedie 1+2=6 je unikum. Jsou to dvě komedie v jedné a obě jsou napsané naprosto brilantním způsobem. A my je obě zahrajeme během jediného večera. Navíc kolegové jsou tak vtipní, že se na některé pasáže i po jedenácti letech těším. Takže je to dvě a půl hodiny nepřetržitého smíchu," řekl herec, mluvčí divadla a představitel Stanleyho Gardnera Josef Kubáník.

"Myslím, že je to největší majstrštyk Roberta Bellana, samozřejmě nepočítám Rychlé šípy – ty už patří do síně slávy a legend. Rychlé šípy jsou fenomén a poklad Slováckého divadla a komedie 1+2=6 jim trošku šlape na paty. Vzpomínám si na první čtenou zkoušku, bylo to u režiséra Bellana na zahradě pod pergolou, byl začátek dubna 2007, byla zima, seděli jsme v bundách u krbu, v kouři a rýpali jsme se v textu a mně to ne a nešlo číst a těšil jsem se, až se prokoktám k závěru hry. Ještě půl roku po té slavné zahajovací zkoušce mně text smrděl jak čerstvě vyuzené prasečí rypáčky," zavzpomínal představitel taxikáře Johna Browna Zdeněk Trčálek.

Vstupenky na dnešní představení jsou k dispozici a rezervovat si je můžete zde