"Hrát s manželem je výhoda," říká Pavlína Hejcmanová

Právě dnes se do programu Slováckého divadla vrací drama Aloise Jiráska Vojnarka, které v březnu a dubnu čekají poslední čtyři reprízy. Inscenaci se souborem nastudoval režisér a dlouholetý ředitel Slováckého divadla Igor Stránský. Do hlavní role Madleny obsadil původně Kamilu Zetelovou, kterou posléze kvůli mateřským povinnostem vystřídala Pavlína Hejcmanová. Obě herečky získaly v loňském roce za ztvárnění role Madleny ocenění, Největší z pierotů a Slováckého Oskara.

"Než jsem roli začala zkoušet, inscenaci jsem naživo neviděla. Takže když mi potom režisér představení Igor Stránský volal a tuto roli mi nabídl, přijala jsem jeho nabídku sice moc ráda, ale měla jsem obavu, jak to všechno zvládnu. Naštěstí už byl natočený záznam představení, který mi v učení výrazně pomohl," říká Pavlína Hejcmanová.

V roli Madleny se herečka na jevišti potkává se svým manželem, Jiřím Hejcmanem, který ztvárňuje v příběhu Madleninu první lásku, pacholka Antonína Havla.

"Já myslím, že pro nás to je teď velká výhoda. Víte, máme doma dvě malé děti, takže na sebe vlastně nemáme moc čas. Ale když přijdeme do divadla, můžeme všechny starosti hodit za hlavu a užít si i jemné laškování… A jak se nám spolu hraje? Oba jsme byli překvapeni z toho, že skvěle. Vlastně je to poprvé, co spolu hrajeme a ani jsme netušili, že nás to bude tak bavit. Zaplať Pán Bůh!," dodává s úsměvem herečka.

Známou tragédii z roku 1889 ve Slováckém divadle nastudoval režisér a dlouholetý ředitel divadla Igor Stránský. "Vojnarku vnímám jako další kamínek do mozaiky českého kritického realismu v dramatické tvorbě. Patří sem Maryša, Naši furianti, nyní i Vojnarka a snad se ještě někdy potkám s Její pastorkyňou. Českou klasiku prostě miluji," uvedl režisér Igor Stránský, který na jeviště Slováckého divadla přivedl v roce 2013 i další klasiku Aloise Jiráska, Lucernu.

Vstupenky na všechny reprízy Vojnarky si můžete rezervovat přímo zde.