Igor Stránský: Chraňte značku SD a budete s ní šťastní

Blíží se den, kdy ředitel Igor Stránský předá taktovku svému nástupci Michalu Zetelovi. Tím dnem bude pondělí 31. srpna, poslední den Igora Stránského ve funkci ředitele. V čele Slováckého divadla stál pětadvacet let. Za tu dobu se mu podařilo vybudovat jeden z nejlepších souborů v celé republice. „Vždycky jsem se těšil do práce, dnes poprvé ne,“ přiznal, když se loučil se zaměstnanci divadla. Vyzval je, aby chránili značku Slováckého divadla a byli s ní šťastní."

Do Slováckého divadla bude mít bývalý ředitel však vždycky dveře otevřené. A nejen pro návštěvy. Nové vedení si přeje, aby Igor Stránský s divadlem úzce spolupracoval i nadále. „Rád si nechám poradit od zkušeného principála a bude mi i velkým potěšením, když pan Stránský pro naše diváky každý rok nastuduje inscenaci,“ říká Michal Zetel, který je rovněž režisérem – jeho zatím poslední režií bylo nastudování hry Autista - Moje zatracené nervy! na Malé scéně těsně před prázdninami.
Igor Stránský se na další práci ve Slováckém divadle těší a podle všeho už je dohodnutý  na režii velmi zajímavého titulu. Jeho název je zatím tajemstvím, půjde o překvapení příštího roku, jež bude odtajněno v okamžiku zveřejnění skladby her pro rok 2016. A tento okamžik již není daleko...