Igor Stránský se vrací na jeviště jako herec

Bývalý ředitel Slováckého divadla Igor Stránský je už léta spojovaný s režií. Na svět přivedl několik výjimečných inscenací od Příběhu koně oceněného hlavní cenou na pražském festivalu Aktualit až po Harolda a Maude, který představitelce hlavní role Květě Fialové přinesl Thálii. Málokdo si ale pamatuje, že někdejší principál je vystudovaným hercem. Nyní se ke svému řemeslu vrátí. Režisér Jakub Maceček jej obsadil do jedné z rolí připravované novinky Kniha o hřbitově.

“Jsem šťastný, že se mohu vrátit ke své původní profesi, ale hlavně jsem vděčný, že mohu být opět ve svém nebi,” přiznal dojatě Igor Stránský pro kterého je značka Slováckého divadla tím nejcennějším, s čím se během svého profesního života potkal. Na otázku, zda nemá coby dlouholetý režisér snahu mluvit do práce Jakubu Macečkovi, který novinku Kniha o hřbitově připravuje, odpovídá pokorně. “Nemám, je to jeho dílo a já s radostí sleduji, jak vzniká. I když se mi v hlavě neustále honí ty režijní zákonitosti, které každá inscenace musí mít,” dodává s úsmevěm.

Kniha o hřbitově, kterou tým divadelníků připravuje podle stejnojmenného slovenského bestselleru, se na jevišti Slováckého divadla porvé představí na konci dubna. Hlavní roli vytvoří Zdeněk Trčálek.

Stále máte možnost zajistit si místa na veřejnou generální zkoušku, která proběhne v pátek 29. dubna od 10.00 hod. Vstupenky jak na tento, tak i na některý z květnových termínů, objednávejte ZDE...