Igor Stránský slaví životní jubileum!

Dnes má narozeniny náš bývalý pan ředitel Igor Stránský. A narozeniny jsou to významné - je mu dnes 70 let! Takže je jen o nějaký půlrok mladší než celé naše divadlo...
Přejeme všechno nejlepší, hlavně hodně zdraví a vitality, jen samé dobré lidi okolo a spoustu skvělých chvil s "jeho milovaným" Slováckým divadlem!

Igor Stránský se narodil 15. 4. 1946 v Opočně. Úspěšně absolvoval Střední všeobecnou vzdělávací školu v Dobrušce. Po maturitě odešel do divadla v Pardubicích, kde pracoval jako kulisák. Od roku 1965 se stal studentem herectví JAMU. Po absolutoriu za ním přijel umělecký šéf Slováckého divadla s nabídkou angažmá a zároveň s žádostí, aby obratem udělal záskok za zraněného herce Lubomíra Vraspíra ve hře R. Rollanda Přijde čas. A tak se Stránský ocitl v divadle, kterému zůstal už napořád věrný.
Samotná herecká dráha Igora Stránského začala v sezóně 1969/70 a trvala do roku 1984. Za těchto patnáct let ztvárnil sedmdesát pět rolí. Vrcholem jeho herecké práce byla role Thyla Ulenspiegela ze stejnojmenné hry Grigorina Gorina.

Slováckému divadlu věnoval 46 let svého života, z toho 25 let byl jeho ředitelem a jako režisér stál za 92 inscenacemi. V červnu si na konto připíše další - bude režírovat Vojnarku od Aloise Jiráska. Premiéra je plánována na 18. června.

Kromě toho se projeví také jeho herecký talent a to v připravované hře Kniha o hřbitově, ve které bude hostovat v roli Otaty. Premiéra proběhne již v sobotu 30. dubna.