Jak Jan Horák natáčel seriál Znamení koně

Česká televize vysílá seriál Znamení koně. Diváci každý pátek sledují příběhy z koňské farmy a dostihů. Ti pozorní si jistě všimli, že se na obrazovce objevují i tváře Slováckého divadla. Jednou z nich je i Jan Horák. Poprosili jsme jej, aby napsal krátkou vzpomínku na natáčení.

„Uspěchaná  doba se nezapře, zvlášť v médiích. Protože se seriál natáčí v Napajedlech a byl krásný den, vyjel jsem si na kole podél Baťova kanálu a ještě jsem se cestou stavil na jedno pivo. Jedním slovem, blaho. Ale když jsem dojel hřebčína, čtvrt hodiny před začátkem natáčení, znejistěl jsem. Plac byl prázdný. Je to opravdu dnes a tady? ´Nebojte, za chvilku jsou tu a musí začít včas,´ ujistil mě osamělý kolemjdoucí. A stalo se. Znenadání projela branou hřebčína kolona aut. V okamžení se místo začalo hemžit lidmi a než jsem se nadechl byla připravená scéna, světlo i kamery a já seděl na židličce v improvizované maskérně. ´To sako, co jste si přivezl, je skvělé,´ chválila kostymérka mnou vybraný oblek. Tak a rychle přes celý hřebčín na plac. Není čas. ´Ten oblek je blbý, vyberte mu něco jiného,´ odtušil režisér. Tak zase zpět do kostymérny a v tempu kolem ohrad a znovu před kamery. ´Sako fajn, ale kalhoty jsou takové... najděte něco víc šik a rychle prosím.´ Bereme to přes ohrady, dostihy hadr, hřebci v ohradách kroutí hlavami. Tam a zpět. Klapka, kamera. Krátké dialogy s Jirkou Mádlem a Oldřichem Navrátilem byly v mžiku hotovy. ´Máte objednaný oběd?´ ptá se paní z produkce. ´Ano, těším se na něj.´ Kuchař u okýnka se ale kroutí. ´Já ho tu nemám, asi nám zapomněli mladého pána nahlásit.´ ´Tak mu dejte kus z mého, stejně to celé nechci.´ utrousí vedle stojící Bolek Polívka a dodá. ´Ještě budu krmit Slovácké divadlo.´“

Jan Horák ale není jediný, kdo v novém seriálu České televize hraje. Diváci už od minulého pátku vídají i Tomáše Šulaje. Ostatně – oba herci se teď při práci potkávají opět. Ve Slováckém divadle totiž vzniká detektivní komedie s názvem 39 stupňů. Divadelníci slibují napínavý příběh, artistické výkony a tajemnou zápletku. Rozplétat se začne už od 19. března, kdy bude mít novinka v režii Věry Herajtové premiéru.