Jak to vidí diváci: dnes Eva Fialová

Eva Fialová z Valašských Klobouk pracuje v Českém červeném kříži a pro své kolegy i širokou veřejnost organizuje už 10 let zájezdy do Slováckého divadla.

Eva Fialová ráda vzpomíná na svou jmenovkyni Květu

„Nejsme předplatitelé, ale vždycky si hlídáme, co mají ve Slováckém divadle nového. Vyhlédneme si inscenaci a až jsou k dispozici lístky, naplníme autobus kolegy z Českého červeného kříže, kamarády, ale i kýmkoli, kdo z Klobouk chce do divadla, a jedeme,“ popisuje.

Když vzpomíná na největší zážitky spojené se Slováckým divadlem, vybaví se jí tři inscenace. „Tou první je Harold a Maude, kde hrála má jmenovkyně, úžasná Květa Fialová,“ usmívá se. „To, co na jevišti vytvořili s Jožkou Kubáníkem, bylo nezapomenutelné. Dvakrát jsem si zajela na muzikál Cikáni jdou do nebe, ten mě úplně uhranul. A do třetice k nám do Valašských Klobouk do kulturního domu přijel Tomáš Šulaj s představením pro jednoho herce Autobus na lince 21. Měla jsem pocit, že nehraje, ale komunikuje přímo se mnou,“ vypráví Eva Fialová.

Jako na party v obýváku

Na Slováckém divadle obdivuje jak jeho dramatické umění, tak přístup herců k divákům.

„Oceňuji, že je to sice malá scéna, méně herců, ale jsou všichni famózní. Divadelníci umí být srdeční a laskaví. Když přijdete do divadla, máte pocit, jako byste byli u někoho na party v obýváku. Navíc když se pak potkáte na Žhavém běhu Slováckého léta s herci, kteří se s vámi v pohodě vyfotí, společně plivete krev a pak se v cíli poplácáte po rameni, že jste to spolu zvládli… Možná obličeje herců ze Slováckého divadla nejsou tak známé jako těch pražských. Ale podobný zážitek vás s těmi slavnějšími asi nečeká,“ popisuje zážitky spojené nejen s divadelními prkny Eva Fialová.