Jaké všechny práce proběhly přes léto a co se buduje nyní? Odpovídá Vítězslav Šuba, vedoucí Správy budov

Každé prázdniny využíváme k opravám či zbudování nových věcí především pro naše diváky, ale (jsou-li prostředky) i k vylepšování všeho, co potřebuje budova a zaměstnanci Slováckého divadla. Letošní léto bylo těmito aktivitami nabité mimořádně a ještě stále není hotovo. Co vše se podařilo zvládnout, na čem se ještě pracuje a jsou-li již plány další, přibližuje vedoucí Správy budov a dopravy Slováckého divadla pan Vítězslav Šuba

Pane Šubo, co vše se přes prázdniny podařilo udělat, vybudovat, opravit jak ve velké budově, tak na Malé scéně?
Hned v počátku divadelních prázdnin byla provedena částečná rekonstrukce stále problematických diváckých sociálních zařízení - vyměněna sanitární keramika, pákové baterie a opravena senzorová čidla u pisoárů, v současné době jsou zde montovány nové zásobníky mýdla, ručníků a toaletního papíru. Ve druhém červencovém týdnu započaly práce na kompletní výměně elektrických rozvodů v provozní části divadla, které probíhaly i během Letní filmové školy, takže ji částečně prostorově omezily. Toto bylo dokončeno v polovině srpna. Veškeré prostory byly sice vystěhovány a zakryty foliemi, přesto zde zůstalo neskutečné množství všudypřítomného prachu a jiných nečistot. S jejich úklidem se naši zaměstnanci potýkají ještě doposud. Byly také provedeny nové malby, vyčištěny a částečně vyměněny koberce, proběhlo důkladné čištění sedadel v hledišti. S příchodem prvních diváků již bude vše uklizené a čisté.

Velká akce se chystala také na Malé scéně. Co se tam dělo a jak to probíhalo?
V polovině srpna byla zahájeny dlouho očekávané stavební úpravy Hereckého domu, které financuje Město Uherské Hradiště. V první etapě dojde k výměně oken, venkovních dveří a výkladů, zazdění původních velkých oken Malé scény – to probíhá právě v tuto dobu. Také má být opravena a natřena i venkovní omítka na celém objektu. Všemu předcházela dlouhá jednání, úpravy v projektu a dokonce také čekání na vyvedení mláďat jiřiček, které mají hnízda v oknech a stěnách objektu. Prostory Malé scény mají být přednostně dokončeny do 6. září, aby v nich po následném vyčištění mohl být zahájen co nejdříve provoz. Výměny oken v bytech a výkladů firem se nájemníci dočkají do konce září.

Víte už teď o něčem příštím, co je v plánu zbudovat, opravit, připravit?
Ano, v dalších etapách má následovat oprava terasy Hereckého domu a o oprava veřejného průchodu mezi Mariánským náměstím a divadlem.

Musel jste u všeho být nebo jste stihl nějakou dovolenou?
Dovolenou jsem žádnou neplánoval, protože jsem předpokládal, že to nebude možné. Nelze ale říci, že bych žádnou nevyčerpal, ale bohužel jen po dnech.