Jiří Hejcman o vinařském seriálu: „I jako divák jsem si s úsměvem pokyvoval“

Od 3. února je na kanálu YouTube k vidění zbrusu nový vinařský seriál. Jeho průvodci jsou herci Slováckého divadla Jiří Hejcman a David Vaculík.

Slováčtí herci jako protagonisté nového vinařského seriálu Tož, na zdraví!

„Oslovil mě kamarád z vinotéky, do které jsem chodil, když jsem ještě konzumoval alkohol. Měl nápad natočit vinařský, naučný, ale humorně laděný seriál. A já jsem zase oslovil další kolegy a postupně vznikal svěží formát, jaký se nám ve výsledku moc líbí,“ popisuje Jiří Hejcman, který hraje například v oceňovaných Třech sestrách nebo v muzikálu Jesus Christ Superstar.

„Byla to opravdu skvělá práce, a to hlavně tím, že jsme do ní mohli přinášet své vlastní nápady. I když jsem to nakonec viděl jako divák, s úsměvem jsem si pokyvoval. Tak pevně věřím, že se seriál bude líbit i lidem,“ doufá Jiří Hejcman.

Proč nás po víně bolí hlava? Odpoví slováčtí herci

Nakonec vzniklo dvanáct krátkých a svižných dílů seriálu, ve kterých se dvojice hereckých kamarádů věnuje všemu okolo vína.

„Není to taková ta vážná forma pro znalce z vysoké vinařské. Spíš věci, které zajímají běžného konzumenta a milovníka vína. Proč máme po víně červený jazyk, proč nás po něm bolí hlava, co je vinný kámen, co je šumivé a co šampaňské,“ vysvětluje Jiří Hejcman, kterého v průběhu natáčení překvapil jeho herecký kolega. „David Vaculík o víně opravdu ví hodně, to jsem nečekal. I já jsem se dozvěděl spoustu nového, ovšem zase jsem to zapomněl. Ale naštěstí je to všechno v tom seriálu,“ směje se oblíbený herec a připomíná, že novinku je možné sledovat na YouTube pod názvem Tož, na zdraví!.