Jitka Honsová: Jsem hrdá na to, jak jsme zvládli těžké období

Nová sezóna ve Slováckém divadle úspěšně začala, herci za sebou mají první zájezdy, představení na domácí scéně i korepetice slavného muzikálu Jesus Christ Superstar. Dodnes však divadlo „hasí“ situaci z jara, kdy bylo nuceno z důvodu karantény přeložit 90 repríz.

„Prvně musím říct, že jsem byla hrdá na nás jako tým, jak jsme se se situací poprali. Ačkoli situace byla od začátku nepřehledná a netušili jsme, co nás čeká,“ hodnotí s odstupem několika měsíců manažerka Slováckého divadla Jitka Honsová.

Různé povahy, jeden tým

„Zpráva o zákazu veřejných produkcí nad sto osob nás zasáhla právě při oprašovačce Fidlovačky, kterou jsme ten večer měli po roce znovu hrát,“ vzpomíná manažerka. „Myslím, že ačkoli máme v týmu rozdílné lidské povahy, dokázali jsme zafungovat perfektně. Nejhorší práci si asi užily mé kolegyně, které přímo komunikují s našimi diváky. Dlouho jim nemohly ani říct, co bude s jejich koupenými vstupenkami, nevěděli jsme, zda budeme představení přesouvat, rušit, nahrazovat, co bude s hostujícími představeními...“ popisuje martyrium, kterým prošly zaměstnankyně marketingového oddělení divadla.

Veškeré akce se však díky mimořádnému úsilí podařilo přesunout na červen a podzim. „Uf, byla to fuška, ale myslím, že jsme to zvládli na jedničku. Jsme jedno z mála divadel, které vůbec v červnu hrálo. A nelitujeme toho,“ uzavírá Jitka Honsová.