Jitka Honsová: Nehrajeme, ale práce máme víc než jindy

Koronavirus zamíchal kartami i ve Slováckém divadle. Na začátku minulého roku by si asi nikdo nepomyslel, že všechno, co bylo naplánováno, bude v prosinci jinak. „Vše musíme znovu a znovu přehodnocovat,“ říká manažerka divadla Jitka Honsová.

Ani divadelní management nezahálí, naopak má spoustu práce

Jitko, divadlo teď pro diváky nehraje. Čím se zabýváte?

Spousta lidí si myslí, že když nehrajeme, tak se v divadle nic neděje. To ale není pravda. Ano, zcela nezvykle bývá divadlo zavřeno večer i o víkendech. Ale život v divadle se nezastavil. Vše, co jsme si naplánovali, musíme znovu a znovu přehodnocovat a vymýšlet nové i záložní plány. Někteří z nás tak mají práce téměř dvojnásobek, jelikož nic z toho, co už jsme jednou probrali a nachystali, neplatí. A to vše už podruhé. 

Mnoho představení se nestihlo odehrát, co s tím?

Naší prioritou je odehrát všechna představení, která si diváci v rámci předplatného i mimo něj objednali. Ne vždy se to ale obejde bez kompromisních řešení. Proto budeme představení v rámci předplatného roku 2020 dohrávat minimálně do června 2021.

A co předplatné 2021? Bude?

Bude. Čeká nás šest titulů a sezóna se protáhne na dvě. Tedy začneme s novým předplatným v průběhu roku 2021, skončíme v prosinci 2022. Vše divákům včas oznámíme.