Jitka Honsová: Nejkrásnější vánoční dárek? Můj muž

Slovácké divadlo uvede do konce roku ještě šest představení, v roce příštím čeká diváky šest nových premiér a jedna novinka v cyklu SLoffÁCKÉ DIVADLO. Posledním představením letošního roku bude v neděli 31. prosince komedie Bez roucha. Přejeme všem našim příznivcům šťastné a veselé Vánoce a do nového roku vše nej!

Jitko, jak obvykle trávíš Vánoce?

Vánoce, Vánoce přicházejí… Pro mě jsou Vánoce nejkrásnější, když jsou v kruhu rodinném. Miluju tyto svátky! Vůně jehličí, zdobení stromečku s dětmi, bramborový salát a losos místo kapra, rybí polévka, koledy, krmení zvířátek a dětská radost. A pak návštěvy babiček a dědů a jejich cukroví (ano, jsem na sladké)… Už dva roky po sobě jsem byla s kolegy z divadla zpívat koledy v nemocnici a v domově pro seniory. Tím pro mě Vánoce v pravém slova smyslu definitivně začaly! Byla jsem z toho dojatá snad víc, než ti milí starouškové, pro které jsme zpívali. Jsem vděčná za tuto příležitost a doufám, že se z toho stává tradice.

Vzpomeneš si, jakým dárkem jsi udělala pod stromečkem největší radost a komu?

Před několika let jsem panímámě a pantátovi k Vánocům koupila vyčištění studny pro černoušky. Charitativní dárek, kterých v té době u nás moc nebylo. Jsou oba křesťané a přišlo mi to na Vánoce příhodnější než štangle salámu. Měla jsem hrozný strach, jak přijmou dar/nedar, ještě jsme se tehdy zas tak dobře neznali. Ale byli z toho velmi dojatí. 

Na jaký dárek nikdy nezapomeneš ty?

Na dárek, který jsem dostala před 13 lety. Byl jím můj muž.

Blanka Šmejdovcová