Jitka Honsová: Věříme, že začneme hrát 1. října

Slovácké divadlo v minulém týdnu zasáhlo onemocnění koronavirem a bylo proto nuceno až do středy zrušit všechna představení i zkoušky inscenace Jesus Christ Superstar. „Začneme zase hrát, až se u nás budou moct diváci cítit bezpečně,“ říká manažerka divadla Jitka Honsová.

Jitko, co se v divadle přihodilo?

Nemoc se projevila u dvou našich hereckých kolegů a podle pravidel museli do karantény nejenom oni, ale bohužel i všechny jejich kontakty, tedy téměř celý umělecký soubor a další zaměstnanci.

Jak jste na tuto situaci zareagovali?

Kolegové nám hned dali vědět výsledky svých testů a my jsme neprodleně kontaktovali všechny zaměstnance a taky hygienickou stanici. Podle informací, které jsme od hygieny získali, jsme se rozhodli na týden přerušit veškerou činnost divadla, tedy reprízy představení i zkoušky muzikálu.

Co se bude dít dál?

Kolegyně z programového oddělení už kontaktovaly diváky a situaci s nimi řeší. Dnes, v úterý 29. září, proběhne druhé testování, na základě kterého se rozhodne, jak bude divadlo postupovat dál. Předpokládáme, že od čtvrtku 1. října začneme zase hrát, ovšem pod podmínkou, že budeme všichni zdraví a diváci se tak u nás budou moct cítit zcela bezpečně.